Każdy z nas może wesprzeć 5. PKO Bieg Charytatywny!

Nie startujesz w 5. PKO Biegu Charytatywnym, a chciałbyś wspomóc cel charytatywny? To możliwe! Klienci PKO Banku Polskiego mogą dokonać wpłaty w aplikacji IKO, a wszyscy inni po prostu przelać pieniądze na konto Fundacji PKO Banku Polskiego.
około min czytania

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa PKO Banku Polskiego, która od pięciu lat odbywa się we wrześniu na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach kraju. W imprezie biorą udział pięcioosobowe zespoły sztafet, które starają się przebiec po bieżni jak największą liczbę okrążeń.

Zaangażowanie biegaczy przeliczane jest na cel charytatywny – w tym roku wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w 12 województwach, w których odbywa się impreza. Środki na szczytny cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

Do tej pory w Biegu Charytatywnym przekazywaliśmy środki na dożywianie dzieci. Uznaliśmy, że nasze siły i środki warto przekierować na coś, co jest równie ważne, czyli edukację dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych – mówi prezes Fundacji PKO Banku Polskiego Małgorzata Głębicka.

– Chodzi o alternatywne formy edukacji i o zajęcia pozalekcyjne. O to, żeby dzieci mogły pójść na przykład na zajęcia baletu, czy na robotykę. Chodzi też o grę na instrumentach muzycznych i wszystko, co może pomóc im w rozwoju. Zależy nam również na tym, żeby mogły iść na dodatkowe zajęcia, które przygotują podopiecznych do egzaminów – wyjaśnia.

Dla tych, którzy nie startują w zawodach, a chcieliby pomóc, mamy ważną informację – 5. PKO Bieg Charytatywny można wspierać zakładając zlecenie w aplikacji IKO z funkcją „Pomagaj z nami” i wybierając cel PKO Bieg Charytatywny lub dokonując wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.

Beneficjentów biegu można wesprzeć w trakcie wydarzenia, a także przed i po zakończeniu rywalizacji. Każdy grosz ma znaczenie. Przed rokiem tylko z dobrowolnych wpłat na konto udało się uzyskać środki w granicach 60 tys. zł.

Kwota, która zostanie w tym roku przeznaczona na edukację pozaszkolną dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, musi robić wrażenie. – Szacujemy, że będzie oscylowała w okolicach 800-900 tys. zł plus bonus kibica. Myślę, że na edukację dla dzieci z domów dziecka przekażemy w sumie około miliona złotych – wylicza prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Przypomnijmy, że w tym roku zawodnicy rywalizować w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Członkowie sztafet wystartują w sobotę 14 września o 10.00.

Marek Wiśniewski