Pikniki rodzinne podczas 5. PKO Biegu Charytatywnego

Sportowe emocje, radość pomagania, ale i wspaniała zabawa w rodzinnym gronie. Taki będzie 5. PKO Bieg Charytatywny. Po biegowych zmaganiach w każdym z 12 miast odbędą się ekologiczne pikniki rodzinne. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zostać na stadionie i sobotnie popołudnie 14 września spędzić w pozytywnej atmosferze z atrakcyjnymi grami i zabawami.
około min czytania

W tym roku w każdym z 12 miast po zawodach odbędą się pikniki rodzinne z licznymi atrakcjami. W strefie formy znajdą się gry i zabawy ruchowe dla całych rodzin, w strefie zdrowia odbędą się warsztaty pierwszej pomocy, a w strefie cateringowej – zdrowa żywność.

W trakcie pikników odbędą się też ekologiczne warsztaty „zero waste”. Będą mogli również sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów przy pomocy specjalnych gier i konkursów.

Sport, ekologia i zdrowie. To wszystko będzie na piknikach rodzinnych podczas PKO Biegu Charytatywnego. Możliwość uczestniczenia w rozmaitych dodatkowych atrakcjach zbuduje wyjątkową atmosferę tego wydarzenia. Zwłaszcza, że zawody obchodzą mały jubileusz, bo odbywa się właśnie piąta edycja – podkreśla Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Przestrzeń każdego ze stadionów zostanie podzielona na następujące strefy:

 • Strefa Formy

Tu będzie można sprawdzić swoja zwinność i kondycję. Będą stacje sportowe indywidualne oraz rodzinne zaprojektowane w taki sposób, żeby dzieci w każdym wieku mogły uczestniczyć we wszystkich zabawach. Każdy z uczestników otrzyma specjalną Kartę, na której będzie zbierał pieczątki w zamian za zaliczone zadania. Po przejściu określonej liczby konkurencji sportowych oraz turniejów otrzyma pamiątkowy medal.

 • Strefa Familijna

 W tej strefie znajdą się wielkoformatowe gry planszowe. Znane i lubiane w gigantycznych wersjach. To gracze są pionkami na planszy. Będą to gry, które rozwijają wiele umiejętności i są świetną rozrywką nie tylko dla dzieci, ale całych rodzin.

 • Strefa Malucha

 W Strefie Malucha będą odbywać się zabawy przeznaczone dla najmłodszych np. kolorowanie papierowych medali czy malowanie twarzy. Dzięki kreatywnym animatorom na twarzach dzieci pojawią się rysunki, m.in. kwiatki, śnieżynki, zwierzęta czy postacie z kultowych bajek.

 • Strefa Zdrowia

 Tu dorośli i dzieci będą mogli wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy prowadzonym przez ratowników medycznych. Dowiedzieć się m.in. co zrobić w razie omdlenia, wstrząsów, urazów (zwichnięć, złamań). W przestrzeni cateringowej, oprócz specjalnego menu, będą jabłka i zdrowe batony. Nie zabraknie też aktywności związanych ze zdrowym żywieniem.

 • Strefa Ekologiczna

 Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z segregacji śmieci i dowiedzieć się, co mogą zrobić, żeby stać się bardziej „eko”. Chodzi o propagowanie stylu życia „zero waste”, czyli generowanie mniej odpadów. W ramach zabaw stworzą przy użyciu puszek, kartonu i butelek PET stworzą doniczki, organizery, schowki na zabawki czy sakwy na zakupy.

 • Strefa Relaksu

 Odwiedzając ją, można złapać chwilę oddechu, odpoczywając na leżakach i pufach oraz obserwując animacje.

Pomagamy w szczytnym celu

 • Przypomnijmy, że PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa PKO Banku Polskiego, która od pięciu lat odbywa się we wrześniu na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach kraju. W imprezie biorą udział pięcioosobowe zespoły sztafet, które starają się przebiec po bieżni jak największą liczbę okrążeń. Zaangażowanie biegaczy zostanie przeliczone na cel charytatywny – wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Środki na szczytny cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

Stadiony, na których w ramach 5. PKO Biegu Charytatywnego odbędą się pikniki:

 1. Białystok – Stadion lekkoatletyczny w Zespole Obiektów Sportowych „Zwierzyniec”, ul. 11 Listopada 28
 2. Bydgoszcz – Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163
 3. Koszalin – Stadion lekkoatletyczny „Bałtyk”, ul. Andersa 16
 4. Kraków – Miejski Ośrodek Sportu Kraków „Wschód”, Os. Szkolne 39
 5. Lidzbark Warmiński – Stadion Miejski, ul. Bartoszycka 24
 6. Lublin – Stadion MKS „Start”, al. Józefa Piłsudskiego 22
 7. Łódź – Stadion AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26
 8. Poznań – Stadion Golęcin, ul. Warmińska 1
 9. Ruda Śląska – Stadion Lekkoatletyczny, ul. Czarnoleśna 12
 10. Słupsk – Stadion 650-lecia, al. Antoniego Madalińskiego 4
 11. Warszawa – Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34
 12. Wrocław – Stadion AWF Wrocław, al. I.J. Paderewskiego 35

 Marek Wiśniewski