Agile Days 2021: Przełącz się na przyszłość!

Biznes na miarę XXI wieku „z głową w chmurach” nabiera zupełnie nowego znaczenia! Już 6 i 7 października odbędą się Dni Otwarte Transformacji Cyfrowej PKO Banku Polskiego. To doskonały czas do zdobycia kompetencji przyszłości i poszerzenia wiedzy na temat zastosowania technologii cyfrowych.
około min czytania

Jak technologie zmieniają przyszłość? Po co nam latanie w kosmos? Czy kryzys może stać się naszym przyjacielem? Czym będziemy płacili w przyszłości? Jak zorganizowany będzie świat miejsca pracy w dekadzie „never normal”? Cyfrowa transformacja w biznesie stała się faktem. Chmura, sztuczna inteligencja czy liberating structures to jedne z wielu obszarów, które stały się niezbędne, aby firmy funkcjonowały efektywniej. Już po raz kolejny PKO Agile Days stwarza okazję do spotkania pełnego wyjątkowych treści! Przed nami inspirujące wykłady oraz niezwykłe warsztaty.

agile w liczbach_nowa.png

Rozwój napędzany technologią!

Świat cyfrowy ewoluuje, a najnowsze technologie stają się coraz bardziej dostępne. Nie ulega zatem wątpliwości, że transformacja cyfrowa towarzyszy nam właściwie niemalże w każdym obszarze naszego życia. To także niezwykle ważny punkt w strategiach rozwojowych wielu firm. Obecnie przedsiębiorstwa zwiększają inwestycje w technologie oraz nowoczesne systemy informatyczne do zarządzania. Bowiem cyfrowe narzędzia pracy mogą nie tylko przełamać istniejące w przedsiębiorstwach tradycyjne podziały strukturalne, ale też poprawić wydajność i w znaczącym stopniu przyczynić się do rozwoju organizacji. Jak wynika z badań EY, aż 57 proc. polskich firm przyspieszyło transformację cyfrową w czasie pandemii, a 77 proc. widzi w niej szansę na zwiększenie efektywności.

3 trendy transformacji cyfrowej

  • Zarządzanie kapitałem ludzkim
  • Proces cyfryzacji w biznesie to nie tylko technologia. Wciąż ogromną rolę w organizacji odgrywają pracownicy. Nie wystarczy dostarczyć im nowoczesne rozwiązania. Należy ich również odpowiednio przygotować, przeszkolić i nauczyć prawidłowo wykorzystywać ich potencjał.
  • Uczenie maszynowe oraz sztuczna inteligencja
    To najbardziej obiecujące nowoczesne technologie. Są wciąż rozwijane i mają ogromny potencjał do wykorzystania w biznesie.
  • Zmiana procesów biznesowych
    Jednorazowa inwestycja w unowocześnienie organizacji nie wystarczy, aby zachować pozycję lidera. Konieczne jest stałe modernizowanie, adaptowanie nowych rozwiązań i nieustanna optymalizacja procesów biznesowych.

     

Przełącz się na rozwój z PKO Bankiem Polskim!

Obecnie cyfrowe innowacje pozwalają nam dotrzymać kroku dynamicznym zmianom na rynku. Oznacza to, że trafnie odpowiadamy na oczekiwania klientów, stawiamy czoła konkurencji, radzimy sobie z presją usprawniania operacji i nieprzewidzianym warunkom rynkowym. Ponadto pozwala nam to na bardziej efektywne i wydajne sposoby dostarczania produktów lub usług.

Jednak nieustanny rozwój technologii wiąże się z nieustannym poszerzaniem wiedzy. PKO Bank Polski cały czas szuka rozwiązań, wychodzi poza tradycyjną bankowość, inwestuje w technologie i rozwiązania wyprzedzające oczekiwania milionów klientów.

W czasie dwóch dni poświęconych Transformacji Cyfrowej odbędą się wykłady wybitnych prelegentów m.in. Jowity Michalskiej, Olgi Kozierowskiej, Kate Hobler, Dariusza Jemielniaka i Artura Kurasińskiego. Goście opowiedzą o kompetencjach w cyfrowym świecie, dynamicznych zmianach czy trendach nieodległej przyszłości biznesu. 

Podczas Dni Otwartych Transformacji Cyfrowej PKO Banku Polskiego odbędą się również warsztaty realizowane przez Scrum Masterów, przedstawicieli IT, HR. Przedstawiciele zwinności, AI, obszaru chmurowego i HR podzielą się swoją wiedzą, a tym samym wszyscy uczestnicy będą mogli zapoznać się w praktyce ze zwinnym podejściem do pracy i podszlifować dotychczasowe umiejętności. 

Ponadto nie zabraknie wirtualnych stanowisk Formacji tj. Codzienne Bankowanie, Kanały Cyfrowe, Bankowość Firm i Przedsiębiorstw oraz Formacji Doświadczeń Pracownika. Przedstawiciele w blokach tematycznych zaprezentują swoje produkty i pokażą w jaki sposób je rozwijają.

„Jedyną stałą rzeczą jest zmiana” – cytat Heraklita z Efezu niezwykle dobrze oddaje obraz współczesnego świata. Choć powszechny wyścig technologiczny nie będzie już mieć linii mety, warto dotrzymać mu kroku.