Pierwsze #DemoDay za nami – rakieta wystartowała!

Dynamiczna i inspirująca – taka była pierwsza odsłona wydarzenia #DemoDay. Podczas eventu cztery zespoły przedstawiły swoje najnowsze projekty. Każda z formacji otrzymała cenny feedback, który pomoże w dalszym doskonaleniu i rozwoju produktów. Wydarzenie było ogromnym sukcesem – 98 proc. pytanych uczestników wyraziło chęć udziału w kolejnej edycji, dlatego wracamy już niedługo!
około min czytania

Podczas #DemoDay formacje zaprezentowały swoje produkty, projekty i postępy we wdrażaniu istotnych usprawnień procesów w Banku na etapie tworzenia. Podczas 7-minutowych wystąpień pokazały swoje prace na prototypach i interaktywnych makietach. Następnie w 10-minutowych sesjach zebrały cenny feedback. W pierwszej edycji prace 4 zespołów poznało aż 230 uczestników – Interesariuszy, przedstawicieli różnych obszarów naszego Banku i Grupy Kapitałowej.

Czym podzieliły się zespoły? Co zobaczyliśmy?

  • Research & Development, Zespół Let’s Fintech wspólnie z PKO Ubezpieczenia wystąpiła ze swoim produktem PKO Inteligentny Dom. Jest to inicjatywa polegająca na oferowaniu usługi Smart Home Fibaro wraz z ubezpieczeniem mieszkaniowym, której celem jest zabezpieczenie domu dzięki inteligentnym sensorom (np. zalania, pożaru, włamania). W ramach polisy ubezpieczeniowej, centrum alarmowe po otrzymaniu powiadomienia może od razu wysłać pomoc assistance np. hydraulika czy elektryka. Rozwiązanie będzie stanowiło przewagę konkurencyjną na polskim rynku, pozwalając świadomym klientom wykorzystywać najnowszą technologię do monitorowania i zabezpieczania swojej nieruchomości.

#DemoDay było doskonałą okazją do zaprezentowania efektów wielomiesięcznych prac na szerokim forum bankowym. Oprócz budowy świadomości nowego produktu wśród pracowników i interesariuszy, dodatkowo pozwoliło na zebranie bardzo cennych uwag i sugestii, co do potencjalnych kierunków rozwoju w przyszłości – ocenił Kamil Łątka z Zespołu Let’s Fintech.

  • Formacja Bankowość Firm i Przedsiębiorstw, Zespół Usługi Dodane dla Firm zaprezentowała swój najnowszy produkt – Pakiet Chmurowy. Projekt ten oferuje rozwiązania dla firm, które chcą rozpocząć i rozwijać swój biznes w sieci. Docelowo klienci będą mogli skorzystać z cyfrowych narzędzi do pracy, takich jak: Wiedza na start, Poczta firmowa, Biuro w chmurze czy E-commerce, które ułatwią i usprawnią prowadzenie firmy. Dodatkowo w ramach projektu zespół oferuje 1000 zł na reklamę dla każdego przedsiębiorstwa, by w ten sposób ułatwić branżom pozyskiwanie nowych klientów i zdobywanie ich zaufania.
  • Kolejny pomysł – Kody promocyjne – należał do Formacji Bankowość Firm i Przedsiębiorstw, Zespół Firmy Cyfrowe. Funkcja została już wdrożona i działa na produkcji. Na wnioskach zdalnych o konto firmowe (w IKO, iPKO i na portalu) został dodany moduł Promocje i zniżki. Dzięki temu klient ma, unikalną w skali rynku, możliwość wprowadzenia kodu promocyjnego, który pozwoli na dostosowanie indywidualnej oferty cenowej.

Możliwość zaprezentowania koncepcji na #DemoDay była dla nas cennym doświadczeniem i pozwoliła zebrać feedback od kluczowych interesariuszy. W przyszłości chętnie weźmiemy udział w kolejnej edycji, aby przedstawić nowości i poddać je ocenie top managementu – mówiła Marzena Szczepanik z Zespołu Firmy Cyfrowe.

  • Departament Analityki Danych, Biuro Rozwoju Sztucznej Inteligencji przedstawił swój produkt Talk2IKO. Już od blisko roku użytkownicy aplikacji IKO mogą korzystać z funkcji Asystenta Głosowego – innowacyjnego rozwiązania opartego o zaawansowane techniki uczenia maszynowego. Rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów.

Obecnie pracujemy nad zupełnie nową kategorią funkcji Asystenta – już wkrótce nasi klienci za pomocą komend głosowych będą mogli m.in. podsumowywać oszczędności, analizować strukturę swoich wydatków czy też wyszukiwać transakcje w konkretnych lokalizacjach lub kategoriach. W trakcie #DemoDay nasz zespół pokazał prototypy dwóch pierwszych funkcji z tego zakresu. Już na przełomie czerwca i lipca zostaną one udostępnione użytkownikom IKO – skomentował Kamil Konikiewicz z Departamentu Analityki Danych.

Czym jest #DemoDay dla formacji i projektów w naszym banku?

Przychodzi taki moment, kiedy w trakcie prac nad produktem pojawiające się pomysły warto zweryfikować z opinią innych. Może być to cennym wkładem do dalszych prac lub nadać odpowiedni kierunek, aby pomysł – gdy już „ujrzy światło dzienne” - był dopasowany do oczekiwań klienta. Propozycją Centrum Doskonalenia Agile jest wydarzenie dające okazję do zaprezentowania swoich prac i uzyskania na ich temat informacji zwrotnej. Tak, aby w inspirującej atmosferze zespoły mogły poznawać swoje działania i dawać szansę na wspólne ich ulepszanie. A to wszystko pod hasłem i podczas #DemoDay.

#DemoDay - co warto wiedzieć?

  • Dla kogo: wydarzenie dedykowane jest formacjom i projektom, które mają okazję do bezpośredniego kontaktu z zespołami Agile i zespołami projektowymi.
  • Cel: wymiana spostrzeżeń, inspiracji i informacji zwrotnych w szerszym gronie – społeczności TC, managementu, specjalistów od CX/CJ, UX, sprzedaży oraz innych, aby ostateczny produkt/efekt prac miał jak największą szansę odpowiadać na potrzeby klientów.
  • Przebieg: prezentacje rozwiązań na prototypach/makietach lub w innej formie adekwatnej do danego rozwiązania (np. na środowisku testowym). Warto pokazać szerszy kontekst tego, nad czym pracujemy (planowanych zmian i kierunków rozwoju produktu). Skąd wynika pomysł i planowana zmiana? Czy to zidentyfikowana potrzeba klientów, może zmiana na rynku, oferta konkurencji? Jakie jest uzasadnienie biznesowe? Gdzie jesteśmy na drodze do osiągnięcia założonego celu?
  • Forma: spotkania on-line z nagraniem.

#DemoDay – udany eksperyment! 98 proc. uczestników czeka na kolejne edycje!

Pierwsza odsłona #DemoDay była eksperymentem, który okazał się sukcesem. Aż 98 proc. ankietowanych wskazało chęć udziału w kolejnej edycji wydarzenia! A 73 proc. uczestników uznało za bardzo wartościowy czas poświęcony na spotkanie. Wydarzenie dało nową okazję do wymiany doświadczeń i kontaktu bezpośrednio z twórcami. Decyzją większości #DemoDay powróci! Kolejna edycja już 15 lipca 2021!

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z pierwszego spotkania.