Artur Kurcweil w zarządzie PKO Banku Polskiego

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie menadżerskie w obszarze IT. Odpowiadał za transformację cyfrową usług Grupy PZU, projekty informatyczne i wdrożenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Teraz został powołany do zarządu PKO Banku Polskiego.
około min czytania

Artur Kurcweil w swojej pracy koncentruje się na innowacyjności, wzroście digitalizacji i efektywności procesów oraz dynamicznym rozwoju multikanałowego biznesu. Dzięki doświadczeniu zawodowemu zarówno po stronie klienta jak i dostawcy usług rozumie potrzeby rynku i dynamiczne zmiany w obszarze nowych technologii.

Przed 2011 rokiem przez ponad 5 lat pracował w IBM oraz 8 lat grupie Siemens. Dzięki 3-letniej pracy w centrali Siemensa w Monachium zdobył międzynarodowe doświadczenie projektowe i wiedzę z zakresu consultingu oraz zarządzania międzynarodowym IT.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończył studia z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, którą ukończył z tytułem licencjata informatyki i ekonometrii oraz tytułem magistra ekonomii.