Praca w Contact Center. Szansa na rozwój – nie tylko zawodowy

Możliwość budowania charakteru i przełamywania własnych słabości. Stabilizacja finansowa i stały rozwój. Te zalety pracy w Contact Center PKO Banku Polskiego Krzysztof Gap wymienia jednym tchem.
około min czytania

Zaznacza, że jest ona świetnym rozwiązaniem także dla tych, którzy – jak on sam – nie wiążą w pierwszej chwili przyszłości ze światem bankowości.

Jak to się stało, że znalazłeś się w Contact Center PKO Banku Polskiego?

To był przypadek. Po studiach szukałem pracy na portalach internetowych pośredniczących w znalezieniu zatrudnienia. Natknąłem się na ofertę, która mnie zaciekawiła. Nie było wiadomo, czego dokładnie praca dotyczy – poza tym, że ma to być praca z klientami – oraz jaka to firma, ale same warunki zatrudnienia wydawały się atrakcyjne. Umówiłem się na rozmowę kwalifikacyjną. Dopiero na miejscu okazało się, że oferta dotyczy pracy w Contact Center PKO Banku Polskiego. Początkowo byłem w szoku i zastanawiałem się, czy nie zrezygnować, bo nigdy nie planowałem pracować w instytucji finansowej, a zwłaszcza w największym banku w Polsce. Świadomość odpowiedzialności za pieniądze klientów również mnie przerażała. Z czasem okazało się, że nie ma się czego bać, praca naprawdę mi się spodobała i mogę śmiało powiedzieć, że znalazłem nową ścieżkę w życiu.

Od czego zaczęła się twoja praca?

Pracę zacząłem w dziale sprzedaży, gdzie spędziłem około roku. Po tym czasie dowiedziałem się, że powstaje oddzielny zespół zajmujący się sprawami bezpieczeństwa oraz różnymi zleceniami od klientów. Zgłosiłem swoją kandydaturę, bo chciałem rozwijać się, próbując nowych rzeczy. Zostałem przyjęty wraz z kilkoma innymi osobami i stworzyliśmy podwaliny tego zespołu. Pracuję w nim do dzisiaj.

Co najbardziej cenisz w swojej pracy?

Każdego dnia uczę się nowych rzeczy, które przydają się także w życiu poza pracą, głównie w zakresie związanym z ochroną moich finansów. Poza tym cenię ludzi, z którymi pracuję. Współpracownicy i przełożeni to wspaniali ludzie i profesjonaliści, którzy sprawiają, że praca jest przyjemnością.

Co w twojej pracy motywuje cię do działania?

Chęć ciągłego rozwoju, uczenia się, świadomość, że robię coś dobrego dla klientów oraz oczywiście świetne warunki finansowe i dodatkowe benefity.

Krzysztof Gap w Contact Center

Jakie było najtrudniejsze wyzwanie związane z pracą w Contact Center?

Przyzwyczajenie się do rozmowy z dziesiątkami osób codziennie – ludźmi o różnych charakterach i nastawieniu. Nie zawsze było przyjemnie, ale takie momenty również w znacznym stopniu wzmocniły mój charakter oraz odporność psychiczną, jak również zdolność do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w życiu prywatnym.

Jakie było najzabawniejsze wydarzenie związane z pracą w Contact Center?

Pamiętam, gdy w trakcie rozmowy z klientem poprosiłem, aby podał mi kod SMS, który wysyłałem na jego numer telefonu w trakcie rozmowy. Przez jakieś 5 minut szukał tego telefonu, mając go cały czas przy uchu i rozmawiając ze mną przez niego.

Który dzień pracy pamiętasz szczególnie i dlaczego?

Najbardziej zapamiętałem dzień, w którym dzięki łutowi szczęścia wykonałem swój cel zaplanowany na cały kwartał już na samym jego początku, a kilka dni później miałem zaplanowany dwutygodniowy urlop. Nigdy nie szedłem na urlop z taką satysfakcją oraz świadomością, że nic nie zostawiam do zrobienia na później.

Krzysztof Gap w strefie relaksu

Co byś powiedział osobie, która planuje zatrudnić się w Contact Center?

Że nie ma się czego obawiać. Ta praca buduje charakter, daje stabilizację finansową, pozwala na uzyskanie wielu przydatnych umiejętności. Zapewnia też świetny start osobom planującym karierę w świecie finansów, przy czym... nie jest przeznaczona tylko dla osób studiujących kierunki ściśle powiązane z bankowością.

Alicja Pietruczuk

#ZajmijStanowisko w Contact Center

  • Jeżeli lubisz rozmawiać i potrafisz słuchać, cenisz współpracę i dobrą atmosferę #ZajmijStanowisko w zespole Contact Center PKO Banku Polskiego. Sprawdź dostępne oferty pracy w Lublinie, Rzeszowie lub Łodzi, znajdziesz je na stronie Kariera tutaj.
  • O pracy w Contact Center czytaj także na Bankomanii: „Bądźmy w kontakcie!”.
  • Posłuchaj podcastu Blisko klienta, czyli Contact Center.