Bądźmy w kontakcie!

Szukasz pracy w nowym zawodzie? Nie masz doświadczenia lub chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery? Nieważne, ile masz lat i co potrafisz – możesz odkryć się na nowo! Poznaj powody, dla których warto podjąć pracę w Contact Center PKO Banku Polskiego.
około min czytania

To praca dla ludzi otwartych, którzy lubią wyzwania. Najlepiej sprawdzają się w niej osoby opanowane i pozytywnie nastawione, które lubią nawiązywać kontakt z drugim człowiekiem. Jeśli lubisz nowe wyzwania i chcesz pomagać innym, odnajdziesz się w Contact Center PKO Banku Polskiego. Tu naprawdę możesz rozwinąć skrzydła.

Dobre przygotowanie

Każda osoba zaczynająca pracą w Contact Center przechodzi odpowiednie szkolenie. Proces wdrożenia zazwyczaj trwa 2-4 tygodnie. W trakcie szkolenia, nowy pracownik dowiaduje się, na czym dokładnie będą polegać jego zadania i uczy się pomagać klientom.

Przygotowujemy naszych pracowników wszechstronnie do obsługi klienta. Każdy poznaje szereg produktów, procesów i procedur. Zwracamy szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem – pracownik Contact Center jest dobrze przygotowany w tym zakresie – tłumaczy Paweł Wójcik, dyrektor Biura Sprzedaży i Obsługi Contact Center PKO Banku Polskiego. 

Pracownik Contact Center PKO Banku Polskiego ma szeroką wiedzę na temat oferty banku, procedur związanych z obsługą klienta oraz aplikacji IKO i serwisu iPKO. Zadaniem konsultanta jest sprawne i skuteczne rozwiązanie sprawy, z jaką dzwoni klient. Czasami chodzi o zablokowanie karty, innym razem o potwierdzenie transakcji czy informację na temat warunków kredytu hipotecznego. W odpowiednim przygotowaniu pomaga szkolenie i trening stanowiskowy, jakie odbywają się przez pierwszy miesiąc pracy.

W trakcie treningu kładziemy nacisk na umiejętności praktyczne, np. rozmowy symulowane i ćwiczenia. Pod koniec przeszkolenia, nowi pracownicy obsługują już klientów pod okiem specjalistów. Wtedy jest czas na doskonalenie - zatrzymanie się po każdej rozmowie i uzupełnienie wiedzy – mówi Magdalena Paradowska-Stajszczak, menedżer Zespołu Treningu Stanowiskowego w Departamencie Transformacji Usług. – Ważnym elementem wdrożeń jest nauka technik komunikacji przez telefon i sprzedaży – dodaje.

Wynagrodzenia

Praca w Contact Center to przede wszystkim stabilna płaca. Pracownik, obok pensji i premii, otrzymuje już na wstępie benefity, które są częścią jego wynagrodzenia. Należą do nich m.in.:

  • prywatna opieka medyczna w grupie Lux-Med;
  • grupowe ubezpieczenie na życie;
  • PPE, czyli udział w Pracowniczym Programie Emerytalnym;
  • MyBenefit – udział w programie, w którym zebrane punkty wymienić można na m.in. kartę Multisport, bilet do kina czy książki;
  • produkty bankowe na preferencyjnych warunkach;
  • zniżki pracownicze;
  • dofinansowanie inicjatyw sportowych.

Stabilne zatrudnienie

Przez wiele lat stanowiska konsultantów w infolinii różnych firm zajmowali głównie ludzie młodzi – w trakcie lub tuż po studiach. W ten sposób stawiali swoje pierwsze kroki w życiu zawodowym. Nadal Contact Center jest atrakcyjnym miejscem pracy dla młodych, ale jego atuty dostrzegają osoby w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Zatrudnienie odbywa się na podstawie umowy o pracę lub – jeśli tak wybierze kandydat – na umowę zlecenie. To praca na lata, w której można rozwinąć swoje umiejętności i pokonywać kolejne szczeble kariery.

Prosta ścieżka zawodowa

Pracownik, który zaczyna nową zawodową przygodę, chce wiedzieć, dokąd ona prowadzi. W PKO Banku Polskim dowie się o tym już na wstępie.

W Contact Center mamy 6-stopniową ścieżkę kariery. Każdy z tych kroków wiąże się z nowymi szkoleniami i zdobywaniem kolejnej dawki wiedzy i umiejętności. Kandydaci zaczynają na stanowisku młodszego dysponenta, a później droga awansu wygląda następująco: dysponent, starszy dysponent, młodszy specjalista, specjalista i starszy specjalista – mówi Paweł Wójcik, dyrektor Biura Sprzedaży i Obsługi Contact Center PKO Banku Polskiego.

Awansują pracownicy, którzy realizują swoje cele na oczekiwanym poziomie, dbają o wysoką jakość obsługi, sprawnie realizują swoje zadania, a także osiągają planowane wyniki sprzedażowe – podkreśla.

Przed osobami, które będą chciały dalej się rozwijać, Contact Center otwiera drzwi do pracy w innych obszarach banku. Tu także można realizować swoje plany i spełniać się na polu zawodowym.

Praca hybrydowa

W banku wprowadzony został model pracy hybrydowej, będący odpowiedzią nie tylko na czas pandemii. To oznacza, że w Contact Center pracować można także z domu. Pracownicy otrzymują do tego niezbędny sprzęt – telefon, laptop itp. i mogą pracować zdalnie. Dziś praca w biurze to obowiązkowo zaledwie kilka dni w miesiącu. O trybie pracy w pozostałe dni decyduje – w uzgodnieniu z przełożonym – pracownik. Warto pamiętać, że za pracę zdalną bank wypłaca ekwiwalent finansowy na pokrycie niezbędnych kosztów wynikających z eksploatacji prywatnego miejsca pracy.

Gdzie chcesz pracować?

  • Contact Center PKO Banku Polskiego znajduje się w Lublinie, Rzeszowie i Łodzi. Zatrudniamy pracowników także w innych lokalizacjach Centrum Obsługi i Operacji, takich jak Elbląg, Kraków, Poznań czy Zamość.  Oferty pracy znaleźć można w zakładce Kariera na stronie PKO Banku Polskiego.