#Gaszyn Challenge w Łomży dla małej Hani

Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Łomży dołączył do akcji #Gaszyn Challenge, by pomóc małej Hani cierpiącej na SMA.
około min czytania

Hania ma 9 miesięcy i cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedynym dla niej ratunkiem jest niezwykle kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Na ten właśnie cel do 10 lipca zbierane są pieniądze. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/hania.

W akcję dla Hani włączyli się pracownicy Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łomży, którzy do pomocy zostali zaproszeni przez zaprzyjaźnione oddziały Banku z Ostrowi Mazowieckiej oraz z Augustowa.

Oczywiście podjęliśmy wyzwanie #GaszynChallenge, by pomóc małej Hani chorej na SMA. Aby kontynuować dobroczynny łańcuszek, nominowaliśmy kolejnych uczestników, w tym także Regionalny Oddział Detaliczny PKO Banku Polskiego w Białymstoku – mówi Wioleta Ryś, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łomży.

Akcję dobroczynną pod hasłem #Gaszyn Challenge zapoczątkował funkcjonariusz Ochotniczej Straży Pożarnej z Gaszyna, by pomóc walczącemu z rdzeniowym zanikiem mięśni Wojtusiowi. Strażak nagrał filmik, jak robi 10 pompek, wpłacił pieniądze na rzecz chorego dziecka i wskazał tych, którzy powinni zrobić to samo.

Dziś akcja ma już olbrzymi zasięg i pomaga kolejnym potrzebującym. Oprócz strażaków, włączyli się do niej policjanci, żołnierze, urzędnicy z gmin i powiatów, przedsiębiorcy i oczywiście bankowcy. Akcja stała się niezwykle popularna nie tylko w Polsce. Nominowani strażacy z Berlina również wsparli zbiórkę i wskazali kolejnych do Gaszyn Challenge.

W akcję w Łomży włączyło się kilkunastu pracowników oddziału z realizującym film strażnikiem Łukaszem Osińskim włącznie. Wszyscy wierzymy, że dobro wraca ze zdwojoną siłą, dlatego chętnie pomagamy potrzebującym – mówi Wioleta Ryś.

Tylko w ostatnim czasie bankowcy z Łomży zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz bezdomnych psów w Schronisku „ARKA” ŁTOZ w Łomży, wspierali festyn charytatywny dla chorego Michała, czy wspomogli akcję „góra grosza”.

Do 10 lipca trwa zbiórka na rzecz ciężko chorej Hani. Włącz się! https://www.siepomaga.pl/hania

Ewa Maciejewska,
Specjalista w PKO Banku Polskim