Gra „Bitwa o Neta” nagrodzona w konkursie IAB Awards Europe 2020

Nasz fe-no-men-alny program został nagrodzony! W tegorocznym konkursie IAB MIXX Awards Europe 2020 nasz projekt – „Bitwa o Neta”, otrzymał aż dwie srebrne nagrody (w kategoriach non-profit / corporate social responsibility oraz social media).
około min czytania
 

Bitwa o Neta” to kompilacja mikrogier, czyli kilkusekundowych, prostych zadań, które gracze rozgrywają jedno po drugim, na ekranach swoich smartfonów. W niewymuszony i atrakcyjny dla młodych sposób gra porusza ważne aspekty związane z codziennym „surfowaniem” po internecie, takie jak: jak konieczność ochrony swoich danych osobowych, instalacja programów antywirusowych na urządzeniach czy otwieranie załączników wiadomości z nieznanych źródeł.

„Bitwa o Neta” łączy w sobie jednocześnie elementy rozrywki i edukacji. Udostępniona została bezpłatnie na popularnym komunikatorze Messenger (obecnie: na platformie Instant Games).

Zagraj tutaj 

 Naturalną konsekwencją udostępniania młodym bankowości internetowej iPKO i mobilnej – IKO jest dla nas edukacja z zakresu cyberbezpieczeństwa. Chcemy zwrócić nastolatkom uwagę na zagrożenia związane z użytkowaniem najnowszych technologii. Coraz szerszy i powszechniejszy dostęp do usług internetowych wymaga pogłębienia kompetencji cyfrowych wśród tej grupy wiekowej. Dwa „srebra” w konkursie MIXX Awards Europe 2020 potwierdzają, że ważne projekty niekoniecznie muszą być „poważne”. Cieszymy się, że „Bitwa o Neta” została zauważona na międzynarodowej arenie – mówi Aleksandra Gieros-Brzezińska, dyrektor Pionu Marketingu i Komunikacji w PKO Banku Polskim.

MIXX Awards Europe to konkurs dla najlepszych kampanii reklamowych, organizowany przez IAB Europe. Projekt „Bitwa o Neta” powstał we współpracy PKO Banku Polskiego z agencją Artegence, która odpowiedzialna jest za stworzenie warstwy wizualnej gry oraz mechanizmu jej rozgrywki. To pierwsze tego rodzaju korporacyjne wykorzystanie Messengera/ Instant Games z zakresu bezpiecznego i świadomego korzystania z internetu przez pokolenie 3.0.

Olga Rasińska
starszy specjalista w PKO Banku Polskim