PKO Bank Polski współfinansował budowę nowego parku wodnego w Szczecinie

PKO Bank Polski w ramach konsorcjum banków sfinansował budowę nowo otwartej Fabryki Wody w Szczecinie. Fabryka Wody to innowacyjny kompleks rekreacyjno-edukacyjny, zlokalizowany w centrum miasta.
około min czytania

W Szczecinie został właśnie otwarty park wodny połączony z kompleksem edukacyjnym. Budowa Fabryki Wody była możliwa m.in. dzięki finansowaniu udzielonemu przez PKO Bank Polski w kwocie ok. 105 mln zł. Bank jest sprawdzonym partnerem finansowym samorządów i pomaga im znaleźć optymalne rozwiązania związane z finansowaniem zaplanowanych inwestycji.

Dziękujemy miastu Szczecin i Fabryce Wody za zaufanie. Cieszymy się, że jako lider polskiego sektora bankowego mogliśmy uczestniczyć w zrealizowanym projekcie infrastrukturalnym, który ma istotne znaczenie dla miasta. Różnorodność atrakcji zarówno w części edukacyjnej, jak i rekreacyjnej robi wrażenie. Jest to kolejny sfinansowany przez PKO Bank Polski projekt zwiększający atrakcyjność turystyczną miast i województw, obok takich inwestycji jak: Arena Kraków, Afrykarium we Wrocławiu czy Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka. Jesteśmy partnerem finansowym, który pomaga samorządom znaleźć optymalne rozwiązania, aby sfinansować inwestycje związane m.in. ze zrównoważonym rozwojem, transportem czy modernizacją infrastruktury – mówi Anna Węgrzanowska, dyrektor Biura Klienta Sektora Publicznego w PKO Banku Polskim. 

PKO Bank Polski jest wieloletnim partnerem Szczecina. Bank prowadzi obsługę budżetu Miasta Szczecin i jednostek powiązanych (ok. 180 podmiotów). Obecnie do klientów banku należą także podmioty zależne od miasta takie jak m.in. Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Szczeciński Park Naukowo Technologiczny, Nieruchomości i Opłaty Lokalne oraz Port Lotniczy Szczecin Goleniów. 

Fabryka Wody to nie tylko nowoczesny kompleks, ale przede wszystkim symbol innowacyjności, edukacji i troski o nasze środowisko. Jest miejscem, w którym nauka spotyka się z rozrywką, inspirując odwiedzających do głębszego zrozumienia zbawiennych właściwości wody – jednego z najważniejszych zasobów naszej planety. Realizacja projektu zagospodarowania terenu, na którym niegdyś znajdowało się znane mieszkańcom Szczecina kąpielisko Gontynka, wymagała nie tylko ogromnej wizji, ale również znaczących nakładów finansowych. Dlatego chciałbym szczególnie podkreślić rolę PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu i zaufaniu mogliśmy zrealizować naszą wizję w formacie, który dziś możemy oglądać i doświadczać – podkreśla Konrad Stępień, Prezes Zarządu Fabryki Wody. 

PKO Bank Polski jest kluczowym partnerem finansowym dla strategicznych samorządowych grup kapitałowych i jest liderem na rynku pod względem finansowania projektów infrastrukturalnych. Bank obsługuje budżety ponad 300 samorządów, w tym siedmiu województw i dwudziestu pięciu miast na prawach powiatu. Jest także liderem emisji obligacji komunalnych z ok. 40 proc. udziałem w rynku. Od wielu lat bank wspiera samorządy w finansowaniu inwestycji, które mają bezpośrednie przełożenie na dobrobyt mieszkańców.

Współpraca PKO Banku Polskiego z samorządami obejmuje nie tylko obsługę transakcji. Opiera się również na doradztwie w zakresie struktury finansowania czy modelu realizacji inwestycji. Bank pomaga samorządom znaleźć optymalne rozwiązania związane z finansowaniem zaplanowanych inwestycji.

Katarzyna Ewert-Gandzel
Komunikacja oferty bankowości detalicznej,
inwestycyjnej i dla firm