Powstanie Warszawskie. Pamiętamy!

W przededniu 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pracownicy dwóch stołecznych Oddziałów PKO Banku Polskiego złożyli kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi bohaterów.
Przy pomniku „Mokotów Walczący” kwiaty złożyli Justyna Radwańska, Monika Kempińska, Marcin Dębiński, Małgorzata Borzymowska – pracownicy 11 Oddziału PKO Banku Polskiego w Warszawie.
około min czytania

Wieńce złożono przy pomniku Mokotów Walczący oraz pod tablicą upamiętniającą powstańców ze zgrupowania „Gurt”. Pamięć bohaterów uczcili pracownicy Oddziału 11 i 26 w Warszawie.

Oddział 11 to ważne miejsce na warszawskim Mokotowie, a jego pracownicy byli i są obecni w życiu mieszkańców. Dlatego nie mogło nas zabraknąć podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. To ważny czas dla nas i naszych klientów – wszyscy pamiętamy o ludziach, którzy poświęcili swoje życie w obronie wspólnych wartości przyczyniających się do rozwoju naszego miasta – mówi Grażyna Mac, dyrektor Oddziału 11. Pracownicy Oddziału złożyli kwiaty przy pomniku „Mokotów Walczący 1944”, znajdującym się na terenie parku im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera.

Jak co roku, o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętali także pracownicy Oddziału 26 PKO Banku Polskiego składając wieniec pod tablicą upamiętniającą Powstańców ze zgrupowania „Gurt” znajdującą się przy ulicy Złotej 61.

– Każdego roku pamiętamy o żołnierzach walczących w Powstaniu Warszawskim. Ten rok jest szczególny i wiele wokół nas się zmienia, ale jedno pozostaje bez zmian – pamięć o naszych bohaterach – mówi Ewa Sobków, dyrektor Oddziału 26 PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Powstanie-srodek2.jpg
Pod tablicą upamiętniającą powstańców ze zgrupowania „Gurt” kwiaty złożyła reprezentacja Oddziału 26 PKO Banku Polskiego w Warszawie: Barbara Iwanowska, Monika Kędzierawska, Gabriel Skórka oraz Rafał Celej.

Powstanie Warszawskie dla wszystkich Polaków jest symbolem niezłomności, odwagi i siły do walki o wolność i niepodległość kraju. Każdego roku w Warszawie, ale też innych miastach, odbywają się uroczystości upamiętniające to ważne w historii wydarzenie. 1 sierpnia o godzinie 17:00 w stolicy głośno zawyją syreny, na minutę zatrzyma się komunikacja, mieszkańcy wyjdą na ulice, by w milczeniu oddać cześć bohaterom.

Ewa Maciejewska
Specjalista w PKO Banku Polskim