Rekordowy rok Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Najwyższa miesięczna prowizja od obrotu giełdowego i dzienna prowizja na rynku wtórnym, największy wolumen miesięcznej sprzedaży obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa, historyczny pod każdym względem IPO Allegro, oraz najwyższe przychody ze sprzedaży produktów analitycznych. Rok 2020 w szeregu aspektów był rekordowym dla Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Zwieńczeniem sukcesów ostatnich 12 miesięcy było zajęcie pierwszego miejsca w zakresie rocznej wartości obrotów na Giełdzie Papierów Wartościowych.
około min czytania

Ponad 51,5 mld zł. to wartość transakcji przeprowadzonych na GPW przez Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego w 2020 r. Pozwoliło to na osiągniecie 8,67 proc. udziału w rynku i zwycięstwo z międzynarodową oraz polską konkurencją. Drugi w zestawieniu Merrill Lynch obrócił akcjami na kwotę prawie 45 mld zł, zdobywając 7,55 proc. rynku. Podium uzupełnił JP Morgan z wynikiem 42 mld zł i udziałem na poziomie 7,07 proc.

Ubiegły rok za sprawą pandemii był wyjątkowy. W środowisku niskich stóp procentowych, znaczącej zmienności i bezprecedensowego debiutu Allegro obserwowaliśmy wzmożoną aktywność wszystkich grup inwestorów. Miało to kluczowy wpływ na biznes i pozycję rynkową Biura Maklerskiego. Sukces nie byłby jednak możliwy bez wieloletniej pracy naszego zespołu. Jej celem była budowa zdywersyfikowanego biznesu maklerskiego obejmującego ofertę dla klientów ze wszystkich segmentów. Wyniki wskazują, że udało nam się osiągnąć ten cel, ale wciąż mamy apetyt na więcej. Chcę także podkreślić, że przez cały okres pandemii dzięki wysokiemu zaangażowaniu zespołu prowadziliśmy działalność w nieprzerwany sposób i byliśmy zawsze dostępni dla klientów – zaznacza Grzegorz Zawada, dyrektor Pionu Inwestycji i Bankowości Prywatnej.

W ostatnich miesiącach BM PKO Banku Polskiego umocniło pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności. Oprócz szerokiej oferty, umożliwiającej inwestowanie na globalnych rynkach, proponuje klientom największą sieć sprzedaży usług maklerskich oraz w pełni zdalną możliwość zakładania i obsługi rachunku inwestycyjnego. Dodatkowo BM PKO BP uruchomiło we wrześniu Wirtualny POK zapewniający dostęp do pełnego zakresu usług przez telefon.

W 2020 r. Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego po raz kolejny otrzymało najważniejszą nagrodę GPW – Brokera Roku 2019 oraz po raz trzeci z rządu zwyciężyło w klasyfikacji ogólnej rankingu analityków giełdowych organizowanym przez „Parkiet”.

Więcej informacji na temat oferty Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie https://www.bm.pkobp.pl/.