Staż – możesz wybrać zawód bez… zawodu

Początek drogi zawodowej bywa trudny. Decydując się na staż, możemy podnieść kwalifikacje i zwiększyć szanse na znalezienie wymarzonej pracy. To także okazja, by poznać „od kuchni” zawód, który wybraliśmy i przekonać się czy na pewno chcemy go wykonywać. Warto wybrać na staż miejsce, które oferuje realne możliwości rozwoju, takie jak #StażNaDzieńDobry w PKO Banku Polskim.
około min czytania

Aż 80 proc. studentów i absolwentów szkół wyższych w Polsce jest zainteresowanych odbyciem stażu – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Programu „Kariera” Polskiej Rady Biznesu przez pracownię SW Research. Staż to szansa na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności przydatnych do pracy w wybranym zawodzie, ale nie tylko. To również możliwość weryfikacji swoich wyobrażeń i oczekiwań zawodowych.

Podczas stażu zdobywamy pierwsze doświadczenia i zaczynamy budować markę osobistą. Dobrze zaplanowany i wykorzystany staż to możliwość rozwoju, a nasza postawa i zaangażowanie mogą sprawić, że stanie się także fundamentem i początkiem naszej kariery zawodowej. Szansą na wspaniałą przygodę zawodową już na początku tej drogi.

Staż w PKO Banku Polskim

Prowadzony w PKO Banku Polskim program #StażNaDzieńDobry to różnorodność merytoryczna możliwości. Studenci i absolwenci mają do wyboru m.in. ścieżki tematyczne związane z IT, Analityką Danych, Cyberbezpieczeństwem, Wsparciem Biznesu lub Sprzedażą. Zróżnicowana oferta oraz duża skala działania banku umożliwiają stażystom sprawdzenie się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych oraz udział w interesujących przedsięwzięciach, dzięki którym zdobywają cenne doświadczenie. Każdy stażysta zdobywa praktyczne doświadczenie i ma wsparcie od dedykowanego Opiekuna-Mentora.

Staże w PKO Banku Polskim są płatne i trwają maksymalnie 6 miesięcy. Osoby zaangażowane i z dobrymi wynikami w pracy mają szansę na kontynuowanie współpracy i zatrudnienie.

Tak duża organizacja, potrzebuje osób z różnym wykształceniem i doświadczeniami. Warto śledzić stronę Kariera banku, gdzie na bieżąco pojawiają oferty z różnych obszarów merytorycznych.

7 korzyści stażu:

 1. Poszerzysz swoją wiedzę i umiejętności
  Staż to szansa na wyjście poza akademicką wiedzę i zdobycie konkretnych kompetencji. Praktyczna nauka z pewnością pozwoli na zdobywanie kwalifikacji oraz szlifowanie umiejętności. Ponadto to czas na rozwijanie kompetencji „miękkich”, czyli m.in. współpraca i komunikacja, umiejętność radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem czy zdolność do perswazji.
 2. Zdobędziesz doświadczenie zawodowe
  Dla pracodawcy bardzo często liczy się nie świadectwo ukończenia studiów, ale także doświadczenie. Staż daje możliwość zdobycia wiedzy praktycznej i pozwala pochwalić się nią w CV. Dzięki temu można zyskać przewagę nad konkurentami ubiegającymi się o tę samą posadę. PKO Bank Polski jako doskonale oceniany na rynku pracodawca w każdym CV będzie atutem.
 3. Odkryjesz swoje cechy
  Jacy jesteśmy, dowiadujemy się przez całe życie. Nowe otoczenie i sytuacje najlepiej pomagają nam poznać siebie samych. Staż pozwoli nam odkryć, jakie są nasze mocne strony, czy jesteśmy odporni na stres, jakich umiejętności nam brakuje. Z taką autooceną łatwiej podjąć świadome decyzje zawodowe i wybierać miejsca pracy, w których będziemy czuć się dobrze, a nasze umiejętności zostaną w pełni wykorzystane. Podczas stażu w PKO Banku Polskim będzie Cię wspierał opiekun, który nie tylko służy wiedzą merytoryczną, ale także chętnie podzieli się informacją zwrotną na temat Twojej pracy.
 4. Sprawdzisz, czy to jest to
  Staż jest doskonałym sposobem weryfikacji, czy podjęliśmy dobry wybór zawodu. Dzięki takiej próbie szybko okaże się, czy wyobrażenia pokrywają się z rzeczywistością. Staż może potwierdzić trafność naszej decyzji lub zasugerować, że nie jest to profesja, którą chcielibyśmy wykonywać przez resztę życia. Na zmianę drogi zawodowej nigdy nie jest za późno!
 5. Zarobisz
  Dodatkowy dochód zawsze jest mile widziany! Dziś staż, to nie tylko możliwość współpracy z profesjonalistami i wypróbowania swoich sił, ale także źródło dochodu, które z pewnością zasili budżet domowy.
 6. Zwiększysz wiarę w siebie
  Każde doświadczenie buduje naszą pewność siebie, a tym samym zwiększa motywację do swobodnego poruszania się na rynku pracy. Ocena własnego potencjału jest niezwykle ważna. Jeśli wierzysz w siebie, uwierzą w Ciebie także inni!
 7. Otrzymasz pracę!
  To jedna z największych zalet. Jeśli się sprawdzimy na stanowisku i sprostamy oczekiwaniom naszych przełożonych – mamy szansę na stałe zatrudnienie. Ważne jest to, aby na samym początku ustalić z pracodawcą zakres swoich obowiązków. W końcu, jak mawiał amerykański pisarz Zig Ziglar ,,Nie musisz być świetny, by zacząć. Ale musisz zacząć, by być świetnym”.