W poszukiwaniu talentów

Listopad obfitował w aktywności promujące PKO Bank Polski jako ciekawe i angażujące miejsce pracy. Napięty harmonogram dostarczył różnorodne formy aktywności zaczynając od targów pracy, zawodów w programowaniu, warsztatów, po speed dating rekrutacyjny, w czasie których zainteresowane osoby mogły porozmawiać z bankowymi ekspertami o możliwościach staży i pracy w banku.
około min czytania
 

Talent potrzeby od zaraz

Informatyka, analiza danych, obsługa klienta, czy praca w contact center to tylko niektóre wybrane obszary działalności banku, otwarte na nowych pracowników i stażystów. Bardzo dobra sytuacja na rynku pracy sprawia, że firmy mocniej konkurują między sobą o tych najlepszych. Dlatego, planując działania trzeba działać zwinnie i różnorodnie, by dotrzeć do nich wcześniej niż inni.

Potwierdza to Dawid Pawłowski z Formacji Doświadczeń Pracownika, odpowiedzialny za obszar wizerunkowy: – Rozmawiając z biznesami, bardzo często słyszymy o potrzebie pozyskiwania nowych pracowników i wyzwaniach z tym związanych. Dlatego realizując nasze zadania, planujemy je w długiej i krótkiej perspektywie. Nieustannie szukamy ciekawych i nowych form do spotkań z potencjalnymi kandydatami, zaczynając od tradycyjnych targów pracy, przez wydarzenia online, warsztaty, współpracę z uczelnianymi biurami karier. Dodatkowo, chcemy przybliżać bank jako fajne miejsce pracy poprzez filmy i podcasty rekrutacyjne, a także wzmacniać naszą widoczność w social mediach i licznych grupach tematycznych.

Ostatnie tygodnie to wiele ciekawych wydarzeń z udziałem bankowych ekspertów, m.in. Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, Targi Pracy IT Online, w czasie których dla uczestników byli dostępni bankowi rekruterzy. W ramach Tygodnia Kariery na Uniwersytecie SWPS, Dorota Mazur i Małgorzata Barszcz – Chlebińska z Formacji Doświadczeń Pracownika przeprowadziły warsztat kompetencyjny, dzieląc się wskazówkami w zakresie rozwoju i planowania kariery zawodowej. To nie wszystko.

W poszukiwaniu talentów gdańscy rekruterzy wzięli udział w speed datingu rekrutacyjnym, czyli spotkaniach z kandydatami na wzór szybkich randek, w czasie których mogli porozmawiać o tym, kogo szukamy do pracy w oddziałach i Centrum Restrukturyzacji i Windykacji.

Udział w speed datingu rekrutacyjnym potraktowałam jak nową przygodę i byłam bardzo podekscytowana, bo do tej pory nie uczestniczyłam w takim wydarzeniu. Wróciłam ze spotkań bogatsza o nowe doświadczenie, poznałam fantastyczne, uśmiechnięte i bardzo dobrze przygotowane młode osoby wyruszające w świat kariery. Do tej pory uśmiecham się na wspomnienie serdecznej atmosfery i pozytywnych emocji – mówi Małgorzata Płudowska – HR Biznes Partner z Zespołu Partnerów Biznesowych Sieci w Gdyni.

#StażNaDzieńDobry

Bankowy całoroczny program stażowy #StażNaDzieńDobry cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. W ramach programu studenci i absolwenci mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie IT, analityki danych, sprzedaży, cyberbezpieczeństwa czy wspierać pozostałe jednostki biznesowe w banku.

Zadania realizowane przez młodych adeptów mają charakter projektowy i realnie wspierają pracę zespołów, w których pracują. W zamian otrzymują wynagrodzenie, opiekę mentora, współpracę na podstawie umowy zlecenia do 6 miesięcy. Najlepsi zostają w banku na dłużej realizując kolejne wyzwania zawodowe.

Aktualne oferty są dostępne na bankowej zakładce kariery www.pkobp.pl/kariera, biurach karier oraz portalach ogłoszeniowych.