Wiosenne targi pracy Absolvent Talent Days z PKO Bankiem Polskim

Pod hasłem „Bądź click przed innymi i zadbaj o swoją karierę” odbyła się wiosenna edycja największych targów pracy i praktyk w Polsce. Wzięło w niej udział ponad 8 tysięcy studentów i absolwentów. Na platformie Absolvent Talent Days Online przez dwa dni odbywały się spotkania z rekruterami, warsztaty, prelekcje i sesje Q&A. W wydarzeniu po raz kolejny uczestniczył PKO Bank Polski.
około min czytania

Absolvent Talent Days to najważniejsze wydarzenie dla studentów i absolwentów, którzy swoją karierę zawodową zamierzają rozpocząć od praktyk czy staży u najlepszych pracodawców w Polsce. Wiosenna edycja, podobnie jak jesienna, odbyła się w formule online 

Na targach było obecnych blisko 100 pracodawców, w tym PKO Bank Polski. Na wirtualnym stoisku można było zapoznać się z ofertami pracy i staży w banku, a także porozmawiać w formule live z rekruterami. W ciągu dwóch dni wirtualne stoisko PKO Banku Polskiego miało 4322 odsłony, a uczestnicy pozostawili ponad 350 CV.

Kandydaci chętnie z nami rozmawiali albo po prostu zostawiali swoje CV. Pytali głównie o możliwość odbycia stażu w banku, ewentualnie później zatrudnienia. Interesowały ich przede wszystkim zagadnienia z obszaru IT, Finansów i Ryzyka – podsumowuje Paulina Czerwińska, specjalista w Zespole Rekrutacji PKO Banku Polskiego. – Podczas sesji Q&A w formie czatu uczestnicy pytali o staże, a także o benefity oraz o to, czy w banku jest możliwość pracy całkowicie zdalnie – dodaje.

Stoiska pracodawców miały łącznie 156 tysięcy odsłon, a uczestnicy złożyli na platformie Absolvent Talent Days ponad 19 tysięcy CV.

Po raz pierwszy wprowadziliśmy możliwość aplikowania jednym kliknięciem. Uczestnicy wybierali ofertę pracy i nie musieli już podawać żadnych danych, ponieważ zaczytywały się one z formularza rejestracji na targi. Na pewno wykorzystamy to rozwiązanie przy następnym wydarzeniu – mówi Martyna Toczyska, Growth Manager w Grupie Absolvent.

24-25 marca PKO Bank Polski zaprasza na kolejne targi, których będzie uczestnikiem – Festiwal Pracy Jobicon. 

Oferty pracy i staży w PKO Banku Polskim publikowane są na stronie banku w zakładce Kariera.

Joanna Kornaga
ekspert w PKO Banku Polskim