#ZajmijStanowisko i rozwijaj się! PKO Bank Polski na Festiwalu Pracy Jobicon

„Przeloguj się na silne strony, czyli na czym koncentrować się w rozwoju” – to tytuł jednego z warsztatów, na które zaprosił PKO Bank Polski w ramach wiosennej edycji Festiwalu Pracy Jobicon. Podczas dwudniowych targów można było zapoznać się z ofertami pracodawców z całej Polski, skonsultować swoje CV, a także wziąć udział w warsztatach i webinarach.
około min czytania

Festiwal Pracy Jobicon to wydarzenie organizowane przez portal Pracuj.pl. Wiosenna edycja odbyła się po raz kolejny w formule online. Uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami ponad 100 najlepszych pracodawców w Polsce, w tym PKO Banku Polskiego.

Indywidualne 15-minutowe spotkania z rekruterami banku miały formułę live. Uczestnicy wydarzenia pytali m.in. jak wygląda proces rekrutacji oraz jakie kompetencje kandydatów są obecnie poszukiwane. – Większość osób, które zgłosiły się na spotkania to studenci i absolwenci. Konsultowali z nami swoje CV pod kątem formy i treści. Pytali też jakie kryteria należy spełnić w rekrutacji na dane stanowisko, czy jest szansa zatrudnienia po odbyciu stażu oraz jak przebiega rozmowa rekrutacyjna. W sumie pozyskaliśmy ponad 2100 CV – mówi Anna Szramowska-Roeding, starszy specjalista z Zespołu Rekrutacji PKO Banku Polskiego.

Na spotkania umawiały się także osoby, które mają już doświadczenie zawodowe albo chcą się przebranżowić, tak jak Agata Kułanowska z Krakowa. Jest technikiem masażystą i ma 10-letnie doświadczenie w tej branży, ale kilka lat temu zaczęła się też rozwijać w obszarze psychologii. – Od jakiegoś czasu uczestniczę w kursach i szkoleniach, głównie z zakresu motywowania. Sama również prowadzę już takie zajęcia. Bardzo lubię pracę z ludźmi i chciałabym spróbować swoich sił w HR-ach. Na Jobiconie podobał mi się warsztat „Przeloguj się na silne strony” PKO Banku Polskiego na temat rozwoju. Na pewno wykorzystam te porady – mówi Agata Kułanowska. 

PKO Bank Polski zaprosił uczestników na dwa warsztaty prowadzone przez Małgorzatę Barszcz-Chlebińską oraz Martę Kwiecień z Formacji Doświadczeń Pracownika. – Podczas warsztatu o rozwoju rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto koncentrować się na naszych talentach i tym, co już robimy dobrze, a nie tylko na korygowaniu błędów. Podpowiadałyśmy, jak znaleźć swoje talenty i przekształcić je w silne strony, a przede wszystkim jak to wykorzystać w pracy i planowaniu kolejnych kroków na ścieżce zawodowej – mówi Marta Kwiecień, menedżer ds. produktu w Formacji Doświadczeń Pracownika PKO Banku Polskiego.

W trakcie drugiego warsztatu „Pokaż się z najlepszej strony – 7 kroków do dobrego (nie tylko) pierwszego wrażenia” prelegentki wyjaśniały m.in. jak mówić o sobie i swoim doświadczeniu, by zrobić dobre, nie tylko pierwsze wrażenie oraz jak przygotować się do rozmowy lub prezentacji.

Oferty pracy i staży w PKO Banku Polskim publikowane są na stronie banku w zakładce Kariera.

Joanna Kornaga
ekspert w PKO Banku Polskim