Zespół CERT PKO Banku Polskiego zwyciężył w I edycji Ligi Cyber Twierdzy!

Eksperci z Departamentu Cyberbezpieczeństwa PKO Banku Polskiego zwyciężyli w trwających ponad rok rozgrywkach Ligi Cyber Twierdzy. Ich zespół, startujący pod nazwą Stronghold, okazał się lepszy od pozostałych 22 drużyn.
około min czytania

Można powiedzieć, że Stronghold PKO Banku Polskiego, to była cyber twierdza nie do zdobycia. Rozgrywki polegały na zbudowaniu systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego. W ramach symulacji zespoły musiały reagować na losowe incydenty związane z naruszeniami bezpieczeństwa, budować zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem czy atakami hakerskimi. 

Liga Cyber Twierdzy to świetna okazja do tego, aby opracować strategie obrony dla różnorodnych organizacji z uwzględnieniem ich ograniczeń oraz zmieniających się wektorów ataków. Uczestnictwo przedstawicieli wielu sektorów było gwarancją wysokiego poziomu – mówi Igor Tatzky kapitan drużyny Stronghold.

Organizatorem Ligi Cyber Twierdzy jest Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

PKO Bank Polski jest liderem działań na rzecz cyberbezpieczeństwa w polskim sektorze bankowym.  Eksperci CERT PKO BP wielokrotnie udowadniali swoje kompetencje techniczne i organizacyjne, np. podczas udziału w ćwiczeniach cyberbezpieczeństwa NATO Locked Shields.

CERT znajduje się wśród najlepszych w Europie i ma status certyfikowanego członka organizacji TF-CSIRT Trusted Introducer. Jest też członkiem międzynarodowego forum zrzeszającego zespoły reagujące – FIRST. Od lat jest też wiodącym uczestnikiem Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa działającego pod patronatem Związku Banków Polskich i ma znaczący wkład w zapewnianie bezpieczeństwa klientom polskiego sektora bankowego.