Prestiżowe nagrody dla PKO TFI

W rękach PKO TFI znajduje się 34 proc. rynku Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz nagroda za efekty pracy zarządzających. Drugi rok z rzędu wyróżnienie „Byki i Niedźwiedzie” w kategorii PPK Roku przyznano zespołowi Piotra Żochowskiego. „Złoty Portfel” odebrał z kolei zarządzający subfunduszem PKO Akcji Rynku Złota – Radosław Pela.
około min czytania

To był trudny rok, ale zakończony wielkimi sukcesami. PKO TFI nagrodzono w dwóch kategoriach.

PPK Roku

PKO TFI, które zarządza aktywami w ramach PPK należącymi do ponad 540 tys. uczestników programu, jest niewątpliwie liderem rynku. W tym roku doceniono już nie tylko pracę włożoną we wdrożenie, uruchomienie oraz przekonanie uczestników do pozostania w Pracowniczych Planach Kapitałowych, ale również ich wyniki.

Bardzo nam miło, że nasza oferta PPK kolejny raz została doceniona przez niezależnych ekspertów. Cieszy nas zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni przez kilkadziesiąt tysięcy pracodawców i setki tysięcy uczestników powierzających nam swoje środki. To wyróżnienie, ale i zobowiązanie, by wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafimy, czyli tak jak do tej pory – mówi Piotr Żochowski, prezes zarządu PKO TFI.

PKO TFI zdobyło najwięcej klientów PPK. Od początku prowadzi pod względem zgromadzonych aktywów.

To dla nas wspaniała motywacja, żeby upowszechniać PPK. Mam nadzieję, że będzie to element budowy faktycznych oszczędności Polaków – powiedział podczas wirtualnej gali wręczenia nagród Łukasz Kwiecień, wiceprezes zarządu PKO TFI. 

PPK_roku_Łukasz_Kwiecień.jpg

Złoto za złoto

„Złoty Portfel” Parkietu trafił z kolei do Radosława Peli zarządzającego subfunduszem PKO Akcji Rynku Złota. Wypracował on w 2020 r. stopę zwrotu w wysokości 28,3 proc. Dzięki temu był najbardziej zyskownym funduszem inwestycyjnym ubiegłego roku. To znakomity wynik. Warto przypomnieć, że poprzedni rok zakończył ze stopą zwrotu na poziomie 55,2 proc.

Złoty_Portfel_Radosław_Pela.jpg

W portfelu PKO Akcji Złota znajdują się przede wszystkim akcje firm związanych z wydobyciem, przetwarzaniem oraz sprzedażą kruszcu. Zyski takich firm rosną w znacznie wyższym tempie niż cena złota, stąd duży skok notowań.

PKO Akcji Rynku Złota nie był jedynym funduszem PKO TFI, który w zeszłym roku przyniósł dwucyfrowe zyski. Mocne wyniki uzyskały także m.in. fundusz spółek technologicznych czy też polskich małych i średnich firm. Konkurs organizowany przez gazetę „Parkiet” jest jednym z najbardziej prestiżowych zestawień gospodarczych w kraju.