Sukcesy analityków Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Piotr Łopaciuk z Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego zwyciężył w 19. edycji rankingu analityków giełdowych „Parkietu”. Nie miał sobie równych w zestawianiu ogólnym bez podziału na kategorie. Jak co roku przedstawiciele zarządzających aktywami TFI i OFE (łącznie 32 instytucje) wyłonili najlepszych analityków w poszczególnych kategoriach sektorowych. W pięciu z trzynastu z nich zwyciężyli analitycy BM PKO Banku Polskiego. To najlepszy wynik spośród wszystkich biur uczestniczących w rankingu.
około min czytania

Piotr Łopaciuk, zdobył pierwsze miejsce w rankingu „Parkietu” drugi rok z rzędu. W zestawieniu ogólnym otrzymał aż 63 punkty. Sukces uzupełnił zwycięstwem w kategorii „Przemysł”.

Pandemia i jej konsekwencje spowodowały, że na rynkach akcji pojawiły się duże emocje. Generowały one znaczne odchylenia od wartości, którą oceniam jako godziwą. To pozwoliło wynajdować w toku 2020 r. okazje inwestycyjne lub wskazywać spółki wyraźnie przewartościowane. Cieszę się, że moje analizy zostały docenione przez zarządzających aktywami instytucji finansowych w kraju – podkreśla Piotr Łopaciuk

+175,9 proc.

Analitycy Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego zajęli także pierwsze miejsca w kategoriach sektorowych: telekomunikacja i media (Małgorzata Żelazko), budownictwo i deweloperzy (Piotr Zybała), handel i dystrybucja (Adrian Skłodowski), oraz analiza techniczna (Przemysław Smoliński). Dodatkowo Przemysław Smoliński okazał się najlepszym typującym portfela technicznego „Parkietu” w 2020 r., osiągając znakomity wynik +175,9 proc i deklasując konkurencję.

Rok sukcesów Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Ubiegły rok za sprawą pandemii był wyjątkowy. W środowisku niskich stóp procentowych, znaczącej zmienności i bezprecedensowego debiutu Allegro obserwowaliśmy wzmożoną aktywność wszystkich grup inwestorów. Te warunki zostały dobrze wykorzystane przez instytucje kierowaną przez Grzegorza Zawadę. Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zajęło pierwszą pozycję pod względem wartości obrotów na GPW w całym 2020 r. Dzięki transakcjom na kwotę 51,57 mld zł zdobyło 8,67 proc. udziału w handlu pokonując polską i międzynarodową konkurencje.

W ostatnich miesiącach BM PKO Banku Polskiego umocniło pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności. Oprócz szerokiej oferty, umożliwiającej inwestowanie na globalnych rynkach, proponuje klientom największą sieć sprzedaży usług maklerskich oraz w pełni zdalną możliwość zakładania i obsługi rachunku inwestycyjnego. Dodatkowo BM PKO BP uruchomiło we wrześniu Wirtualny POK zapewniający dostęp do pełnego zakresu usług przez telefon. W 2020 r. Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego po raz kolejny otrzymało najważniejszą nagrodę GPW – Brokera Roku 2019.

Więcej informacji na temat oferty Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie  https://www.bm.pkobp.pl/.