Bądź nowoczesny – kupuj elektroniczne nowości przez internet

Gadżety elektroniczne mają rzeszę fanów. Kiedyś podczas premier smartfonów ustawiały się kolejki pod sklepami. Teraz jest lepsza opcja – kupujmy online. Tym bardziej, że e-sklepy chętnie dają często lepszą cenę i przywiozą nam paczkę do domu.
około min czytania

Jak wynika z badań agencji GfK, konsumenci wydadzą w 2020 r. na smartfony prawie połowę swoich budżetów na technologie i dobra trwałe. Na całym świecie kupią 1,37 mld telefonów za 444 mld euro.

Nowy iPhone, urządzenie Samsunga czy sprzęt Huawei to zawsze gorący towar. Możemy go mieć bez wychodzenia z domu dzięki digitalowym funkcjom naszego Banku.

Sklep w telefonie

W czasie pandemii koronawirusa najlepszą opcją są zakupy przez internet – mówi Ewa Wróblewska, doradca z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Augustowie. – Nie tylko dlatego, że duże markety z elektroniką są zamknięte. Warto nie wychodzić bez potrzeby z domu i zachować minimum bezpieczeństwa oraz nie narażać się na zakażenie. Do tego celu posłużą nam bankowe narzędzia. Możemy skorzystać np. z przelewu tradycyjnego. Polecenie przelewu zewnętrznego to przelew na numer konta w innym banku. Jest realizowany w ramach sesji Elixir i potwierdzany narzędziem autoryzacyjnym.

Do płatności posłuży nam także karta kredytowa. – Możemy zlecić polecenie przelewu z limitu karty kredytowej na rachunek w dowolnym banku – z serwisu iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. Pamiętajmy jednak, że za taki przelew bank pobiera prowizję zgodnie z tabelą opłat i prowizji. Nie zapominajmy też o BLIKU, który jest dostępny w aplikacji IKO. Podczas zakupów podajemy 6‑cyfrowy kod wyświetlany na ekranie telefonu i zatwierdzamy płatność w terminalu, klikając zielony przycisk. To szybka i bezpieczna operacja – wyjaśnia Ewa Wróblewska.

Podróż do przyszłości

Ale elektronika to nie tylko telefony. Jakie premiery gadżetów czekają nas wkrótce? Trudno powiedzieć, bo część firm wstrzymała się z wprowadzaniem nowości do zakończenia epidemii. Część nowinek pokazano jednak na amerykańskich targach elektroniki CES 2020 na początku stycznia. Były to m.in.:

  1. Przezroczyste ekrany telewizorów firm: LG i Sharp
  2. Ultrabook Portege X30L to przenośny komputer ważący zaledwie 864 g, wykonany ze stopu magnezu. Sprzęt może się pochwalić wojskowym standardem wytrzymałości.
  3. Kuchenka mikrofalowa General Electrics z 27-calowym ekranem LCD, która łączy się z internetem i na której można oglądać Netflixa. A przy okazji… podgrzewa danie.
  4. Ballie – czyli inteligentny robo-pomocnik, który komunikuje się z całym smart sprzętem w domu i nim zarządza. Może pełnić funkcję elektronicznego concierge’a i kontrolować nasze domowe obowiązki.
  5. Robo-Shark – wodny dron, który nie jest napędzany śrubą, a ruchami bionicznego ogona. Oznacza to, że pływa tak jak ryba.

    Piotr Dunaj