Nowe strony logowania w iPKO

Już w sierpniu zmienią się strony, za pomocą których logujesz się do serwisu iPKO. Wszystko po to, żeby korzystanie z bankowości internetowej było jeszcze wygodniejsze i prostsze. Sprawdź, czego spodziewać się podczas kolejnej wizyty na ipko.pl
około min czytania

Logowanie do serwisu iPKO to proces, przez który przechodzi każda osoba korzystająca z bankowości internetowej PKO Banku Polskiego. Właśnie dlatego projektując ten proces zwróciliśmy szczególną uwagę na dostępność i komfort korzystania. Co się zmieni?

Odświeżona szata graficzna

Strony logowania do iPKO zyskają nowy wygląd. Będą teraz bardziej czytelne i proste w obsłudze. Większe czcionki, przyciski i pola na wpisanie loginu oraz hasła to tylko niektóre z elementów, które sprawią, że logowanie stanie się bardziej wygodne, również dla osób z dysfunkcja wzroku. To z myślą o właśnie tych Klientach nowe strony logowania będą przystosowane do obsługi przez czytniki typu NVDA. Ponadto, zachowane zostały odpowiednie kontrasty, kolory i cienie, które ułatwią poruszanie się po nowych stronach.Foto1iPKO.jpg
Wygodnie na każdym urządzeniu

Logowanie do iPKO będzie teraz w pełni responsywne. Oznacza to, że nowe strony dopasują się do dowolnej rozdzielczości ekranu. Dzięki temu sprawnie zalogujesz się na każdym komputerze, telefonie i tablecie.

Informacje pod ręką

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o korzystaniu z bankowości internetowej znajdziesz teraz na dole strony w zakładkach Pomoc, Bezpieczeństwo i Kontakt. Logując się, wszystkie informacje o aktualnych zagrożeniach w internecie, a także cenne wskazówki dotyczące korzystania z iPKO będą widoczne bezpośrednio podczas logowania.

Dodatkowe zabezpieczenie

Bezpieczeństwo to istotny element bankowości internetowej. Logując się do iPKO, w niektórych przypadkach, możesz zobaczyć dodatkowy mechanizm zabezpieczający w postaci zagadki, której rozwiązanie polega na wybraniu obrazków zawierających wskazany element, np. balony. Jest to tzw. CAPTCHA, dzięki której mamy pewność, że przed komputerem siedzi prawdziwy człowiek, a nie robot próbujący wyłudzić dane.

Foto2iPKO.jpg
Zakupy w internecie

Zmiany dotyczą również płatności internetowych. Proces logowania, a także samej płatności, np. kodem BLIK, w usłudze Place z iPKO będzie jeszcze bardziej intuicyjny i prosty.

Foto3iPKO.jpg
Więcej informacji znajdziesz na pkobp.pl

Łukasz Dębski
Młodszy analityk ds. Bankowości Internetowej
w PKO Banku Polskim