Trening czyni mistrza – ćwicz, jak kupować przez internet

Koronawirus zmienił nasze plany treningowe. Siłownie nie działają, dlatego o kondycję trzeba zadbać w domu. Potrzebny sprzęt do ćwiczeń kupimy przez internet –podsuwamy kilka pomysłów jak to zrobić z aplikacją IKO. To narzędzie, które w tej dyscyplinie ma mistrzowski pas.
około min czytania

Nawet krótki trening poprawia kondycję i dobrze wpływa na samopoczucie. Wystarczy piętnaście minut dziennie – nic skomplikowanego. Jeśli sami nie możemy się do tego zabrać, namówmy domowników albo sięgnijmy po trenera – z telewizji lub internetu. Na YouTube znajdziemy setki osób, które poradzą nam, jak zacząć lub kontynuować trening.

Trening w domu – jaki plan?

Zachęcam do spontanicznej aktywności ruchowej w domu. Im więcej wstawania i siadania, tym lepiej. Zapowiada się dobra pogoda, zamieńmy nasze balkony w miejsca do treningu, aby przy okazji złapać świeżego powietrza. A zestaw prostych ćwiczeń otrzymacie codziennie w Polsat News – mówi Piotr Galus, prowadzący „Trening w czasach pandemii”

Jaki sprzęt do ćwiczenia w domu?

Do naszych codziennych treningów przyda się sprzęt: hantle, skakanka, bieżnia – wszystko zależy od tego, jakie postawiliśmy sobie cele. Do domowych warto ćwiczeń warto wykorzystać również wałek piankowy i matę, stepper albo ławeczkę. Wybierając domowe gadżety pamiętajmy, że powinny zajmować mało miejsca – najlepiej, jeśli bez problemu będziemy mogli je schować w szafie.

IKO – zakupy online

Jeżeli spis sprzętu jest gotowy, chodźmy na zakupy. Szybki przegląd i możemy zamawiać – najlepiej z dostawą do paczkomatu, chyba że produkty są za duże lub za ciężkie.

Edyta Sater z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Mszanie Dolnej wskazuje, że podczas zakupów w internecie przyda się aplikacja IKO. – Na początku niektórzy klienci nie ufają jej, ale tylko dlatego, że nie wiedzą, jak działa. Czasem po prostu im się nie chce tym zajmować. Dlatego pomagam przy zainstalowaniu IKO, wspieram podczas przejścia przez całą procedurę. Potem jest już łatwiej. Można powiedzieć, że prowadzę szkolenia na temat aplikacji mobilnej i to przynosi rezultaty. Najważniejsza jest wiarygodność. Sama używam IKO i jestem z niego bardzo zadowolona – to chyba najlepsza rekomendacja – dodaje.

Z czasem klienci dowiadują się, że dzięki IKO szybko przeleją pieniądze, sprawdzą stan konta czy dokonają jakiś operacji na koncie bez tracenia czasu. Idę z klientami do bankomatu i razem z nimi wypłacam pieniądze. Resztę robi i „poczta pantoflowa” – klienci chwalą się IKO, opowiadają znajomym, co mogą zrobić w aplikacji, zaciekawiają innych, a nawet mogą im pomóc w obsłudze.

W ten sposób mogą również płacić przez internet. I to właśnie ta funkcja przyda się im, kiedy będą chcieli stworzyć swoją minisiłownię. Najlepszy do tego będzie BLIK.

BLIK to szybka, bezpieczna i wygodna metoda płatności:

  • nie podajemy danych karty płatniczej,
  • widzimy kwotę i odbiorcę płatności,
  • akceptujemy każdą transakcję.

Sklep internetowy może udostępniać możliwość płacenia kodem BLIK lub czekiem BLIK na dwa sposoby: po wybraniu metody „Płacę z iPKO i po wskazaniu opcji płatności oznaczonej logo BLIK. Środki pobierane są z naszego rachunku lub z karty kredytowej – sami o tym decydujemy. Płatność zawsze potwierdzamy aktualnym 6‑cyfrowym kodem BLIK.

Alicja Pietruczuk