Zaprezentuj się z dobrej strony i zrób niespodziankę z BLIKEM

Każdy z nas lubi dostawać prezenty, ale są też tacy, którzy chętnie je dają. Łatwo to robić, kiedy mamy w telefonie aplikację mobilną IKO. Aby sprawić komuś przyjemność, wystarczy kilka kliknięć.
około min czytania

W bezgotówkowym świecie na każdym kroku czekają nas niespodzianki. Już prawie wszędzie możemy płacić bezdotykowo, korzystać z aplikacji mobilnej i przesyłać pieniądze na telefon. Technologia daje nam wiele możliwości, a dzięki niej możemy uszczęśliwiać innych.

Gdzie kupić prezent przez internet?

Online działają dziesiątki sklepów z prezentami, gadżetami i upominkami. W każdej chwili i z każdej okazji możemy szybko coś kupić. Właściwie, posiadając IKO, trudno nie zdążyć z prezentem.

Oczywiście najszybciej załatwimy wszystko przez internet. Możemy od razu wysłać prezent jubilatowi czy kwiaty narzeczonej – trafią do rak własnych. Dzięki temu niespodzianka będzie jeszcze większa.

Ale co wybrać na prezent? Tu niestety nie pomożemy, każdy musi sam to zrobić. Polecamy jednak poszukać inspiracji w sieci. Prezent zależy również od ceny. Warto przy tym pamiętać o limitach – możemy je ustawić na swoim koncie, ale część reguluje bank.

Pamiętajmy o tym płacąc BLIKIEM. On również podlega limitom IKO. Liczba operacji powiązanych z kodem BLIK, w tym przelewów na telefon, wynosi 100 na dzień, nawet jeśli nasze ustawienia w serwisie iPKO przewyższają tę wartość. Maksymalna dzienna kwota do wydania to 3 tys. zł. Tyle wystarczy, aby sprawić niespodziankę.

Jeśli już chcemy zrobić komuś prezent – wykorzystajmy do tego IKO. Oprócz wielu funkcjonalnych funkcji, to świetne narzędzie do płacenia – podkreśla Katarzyna Wypych, doradca z Oddziału 19 PKO Banku Polskiego w Łodzi. – Poza zakupammi klienci robią przelewy – także te na telefon – oraz korzystają z kantoru internetowego. Aplikacja jest już na tyle popularna, że nikt raczej nie ma problemów z jej obsługą. Młodzi ludzie znają ją naprawdę dobrze, płynnie korzystają z całego menu. Dla mniej obeznanych robimy miniszkolenia i krok po kroku pokazujemy jej możliwości. W Banku zwykle pytamy, czy ktoś ma aplikację. Pokazujemy jej zalety. Pamiętajmy, że w IKO przelewy zrobimy za darmo, a w oddziale już nie. Dlatego warto mieć aplikację choćby dla oszczędności.

Jednym z pomysłów na niespodziankę mogą być gadżety z logiem BLIKA. Kupimy je teraz w renomowanym sklepie.

– Jeśli jesteś fanem BLIKA lub wkrótce nim zostaniesz, mamy dla ciebie coś specjalnego – niedawno został otwarty sklep BLIKA z kolekcją ubrań oraz innych artykułów. Są wśród nich kubki i ekologiczne torby sygnowanych logiem tego narzędzia. Masz gust i poczucie humoru – kliknij – zachęca Krzysztof Proszczuk z Polskiego Standardu Płatności. – Sklep został uruchomiony na platformie CupSell.pl która umożliwia każdemu założenie sklepu, a następnie wstawianie swoich grafik na istniejące produkty. Firma odpowiada za całą część związaną z procesem naniesienia grafik, zakupem przez klienta i dostawą towaru. Jeśli się pojawi taka potrzeba, zajmie się także procesem reklamacji.

Joanna Kozłowska