#zostanwdomu i doładuj telefon w Banku!

Polacy chętnie korzystają z kart prepaid. Jest ich w naszym kraju już ponad 13,5 mln – wynika z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Większości używa młodzież, ale karty te są również stosowane w domowych urządzeniach typu smart home, np. sterownikach alarmu i temperatury. Pamiętaj, że kartę prepaid możesz doładować w kilku prostych krokach za pośrednictwem aplikacji IKO lub serwisu iPKO.
około min czytania
 

Wystarczy moment

Doładowanie kanałami elektronicznymi PKO Banku Polskiego to nie tylko oszczędność czasu i wygoda, a nierzadko również atrakcyjne promocje. W iPKO i IKO możesz doładować kartę wielu sieci: Orange, nju mobile, Plus, Plush, T-Mobile, heyah, Play, Virgin Mobile, Sami Swoi. Kwota, jaką wpłacisz na ten cel, zależy od Ciebie i operatora: może to być od 5 do 500 zł.

Kilka kliknięć

Aby doładować kartę ze swojego konta iPKO wystarczy:

  1. zalogować się na swój rachunek;
  2. wybrać zakładkę Doładowania telefonów z menu Transakcje;
  3. wypełnić formularz doładowania podając kwotę zasilenia;
  4. zatwierdzić operację kodem z narzędzia autoryzacyjnego/tokenem/w aplikacji.

Mobilnie też szybko

Doładowanie telefonu przez aplikację IKO jest bajecznie łatwe:

  1. zaloguj się do IKO;
  2. wejdź do sekcji Płatności i wybierz ikonę Doładowanie telefonu;
  3. wciśnij opcję Jednorazowe doładowanie;
  4. wypełnij dane doładowania – numer telefonu i operatora;
  5. zatwierdź operację kodem PIN.

 ie musisz pamiętać

Aby zabezpieczyć doładowanie telefonu na dłuższy czas, wystarczy w iPKO wybrać doładowanie cykliczne numeru.

Ten sposób doładowania np. karty dziecka działa jak kieszonkowe. Uczy dziecko, że na dany okres ma do wykorzystania na telefon i mobilny internet określoną kwotę. Doładowanie może się uaktualniać co 7 dni, co miesiąc, co 2 lub 3 miesiące albo co pół roku. Można wygodnie wyznaczyć datę, do kiedy doładowanie cykliczne będzie działać lub ustawić je bezterminowo – wyjaśnia Mateusz Kądziela, doradca klienta w Oddziale 7 PKO Banku Polskiego w Krakowie.

Faktura online

  • W ciągu trzech miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym zostało wykonane doładowanie, możesz zamówić w iPKO i IKO fakturę. Wybierz link Wystaw, który znajdziesz w Historii Doładowań. Faktura zostanie wystawiona w formie elektronicznej i będzie udostępniona do pobrania następnego dnia roboczego.

Sprawdź jak działa teraz Twój Bank

Olga Kobylańska