Okiem cyberbezpiecznika

„Okiem cyberbezpiecznika” to podcast na kanale YouTube PKO Banku Polskiego, w którym poruszane są najważniejsze tematy związane z bezpieczeństwem w sieci. Marcin Ganclerz z Departamentu Cyberbezpieczeństwa banku rozmawia z ekspertami m.in. o aktualnych zagrożeniach i atakach hakerskich. Posłuchaj i zwiększ swoją wiedzę o cyberbezpieczeństwie!
około min czytania

W pierwszym odcinku Przemysław Jaroszewski z CERT Polska mówił o deepfake’ach, które uważane są za największe zagrożenie XXI wieku oraz o tym, jak zmieniły się ataki przez ostatnie 20 lat. Słuchając tego odcinka dowiesz się również, czemu firmy tak bardzo boją się ataków ransomware i dlaczego warto inwestować w cyberbezpieczeństwo w swojej firmie. 

Drugi odcinek to rozmowa z Mirosławem Majem, który przez ostatnie 25 lat pracował nad bezpieczeństwem polskiego internetu. Wspólnie z naszym gościem zastanawialiśmy się, czy warto podłączać coraz więcej urządzeń do sieci i dlaczego wciąż bardziej dbamy o bezpieczeństwo komputerów niż urządzeń mobilnych. 

Do kolejnej rozmowy zaprosiliśmy Michała Jankowskiego-Lorka, „włamującego się” na co dzień do firm, żeby testować ich zabezpieczenia. Gość opowiedział, na czym polega jego praca i jakie błędy najczęściej popełniają organizacje. 

Z kolei w czwartym odcinku skupiliśmy się na hejcie i cyberprzemocy. Jest to ogromny problem, dlatego edukację w tym zakresie trzeba prowadzić już od najmłodszych lat. Swoim doświadczeniami w tym zakresie podzielił się dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema. 

Piąty odcinek, dotyczący skutecznego łapania cyberprzestępców, już w drugiej połowie lipca! 

„Okiem cyberbezpiecznika” posłuchasz na kanale YouTube PKO Banku Polskiego, Spotify, Apple Podcasts oraz Google Podcasts.

Marcin Ganclerz
Departament Cyberbezpieczeństwa