#SKO: zagłosuj na prezentację szkoły!

Najlepsze prace zgłoszone do „Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli” zakwalifikowały się do etapu krajowego – weź udział w głosowaniu i wskaż, która powinna otrzymać nagrodę internautów.
około min czytania

W tegorocznej edycji konkursu realizowanego w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności (SKO) do etapu krajowego zakwalifikowało się 10 prac – są to elektroniczne prezentacje szkół ocenione najwyżej przez regionalne komisje konkursowe.

Jury brało pod uwagę m.in. organizację wydarzeń szkolnych ukierunkowanych na promocję przedsiębiorczości i oszczędzania, aktywne prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl, zajęcia z udziałem nauczycieli-opiekunów SKO oraz pracowników PKO Banku Polskiego czy wyniki internetowego Testu wiedzy SKO.

Zapoznaj się z 10 najlepszymi pracami szkół i weź udział w głosowaniu. Głosowanie trwa do 10 września.

W etapie regionalnym bank przyznał łącznie ponad pół tysiąca nagród finansowych dla szkół i nauczycieli. W etapie krajowym do wygrania są kolejne nagrody, m.in. nagroda internautów w wysokości 10 tys. zł.  

SKO, program na medal

  • Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego to największy, najstarszy i najnowocześniejszy program edukacji finansowej w Polsce. Od 87 lat zachęca najmłodszych do oszczędzania, przedsiębiorczości i zdobywania wiedzy ekonomicznej. Dziś uczy dzieci oszczędzać korzystając z internetowych kont SKO, zaś przesłanie edukacyjne programu dociera do ponad miliona uczniów i dwóch milionów rodziców.