3 chwile, w których 3w1 jest niezastąpione!

Zimowe szaleństwo na nartach, sezon wyprzedaży na całym świecie i moment noworocznych postanowień, gdy chcesz zrobić porządek w finansach i decydujesz o spłacie kredytu walutowego – te chwile sprawiają, że pierwsze, o czym pomyślisz, to pakiet walutowy PKO Banku Polskiego.
około min czytania

Aż 30 proc. badanych przynajmniej raz w miesiącu robi zakupy przez internet, a 46 proc. deklaruje chęć robienia częściej przy niższych cenach produktów niż w sklepach stacjonarnych – wynika z drugiego raportu wchodzącego w skład cyklu badań opinii publicznej w projekcie Polski Monitor Opinii – wspólnej inicjatywy PKO Banku Polskiego, Fundacji Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) oraz Forum Zrównoważonej Technologii. Od lat Polacy nie ograniczają się już do zakupów na polskich stronach internetowych i aukcjach – internet nie ma granic. Połowa polskich internautów odwiedza zagraniczne sklepy – wynika z raportu Autopay Research. Przede wszystkim zaglądamy do sklepów w Chinach (58 proc.), Niemczech (34 proc.), Wielkiej Brytanii (29 proc.) i Stanach Zjednoczonych (21 proc.). Dlatego nic w tym dziwnego, że potrzebujemy narzędzia, dzięki któremu szybko, wygodnie i najlepiej automatycznie zrobimy zakupy w zagranicznych sklepach i bez trudu zapłacimy w euro, dolarach lub funtach. To pierwszy moment, w którym z pewnością pomyślisz, że przydałby Ci się Pakiet Walutowy PKO Banku Polskiego.

W podróży

Szusowanie na nartach we Włoszech, Szwajcarii, Austrii czy Słowacji zaczyna się co roku już na początku grudnia. Po świątecznej przerwie na stokach przybywa rodzin, które w aktywny sposób spędzają ferie zimowe. Zatłoczone są też lotniska, bo podróżujemy nie tylko na narty, lecz także do ciepłych krajów. Ich popularność z roku na rok rośnie. Każdy wyjazd – bez względu na kierunek – sprawi, że pomyślisz o pakiecie walutowym!

Konta walutowego używam od wielu lat. Zawsze byłem jego aktywnym użytkownikiem, bo moja firma działa za granicą. Faktury płacę w euro i funtach. Pakiet walutowy jest przydatny i praktyczny także w podróży. Przekonałem się o tym w czasie wakacji na Węgrzech. Przy kasie miałem do zapłacenia 10 722 forinty – to była dla mnie abstrakcyjna suma. Postanowiłem zapłacić za zakupy korzystając z pakietu walutowego. Założyłem konto w forintach, kupiłem je w kantorze i zapłaciłem kartą. Zajęło mi to 30 sekund. Zrobiłem to stojąc przy kasie - mówi Adam Laszczyk, Klient PKO Banku Polskiego.

Noworoczny rozsądek

Zrezygnowałeś z ferii zimowych za granicą? Nie szalejesz w sklepach podczas sezonowych wyprzedaży, bo po raz pierwszy postanowiłeś, że dotrzymasz noworocznych postanowień. Odkładasz ostatnio spore sumy, by nadpłacić kredyt mieszkaniowy. Zobowiązanie zaciągnięte w obcej walucie teraz niemal spłaca się samo – a to wszystko dzięki pakietowi walutowemu w PKO Banku Polskim. 3w1 Pakiet Walutowy PKO Banku Polskiego stał się niezbędnym narzędziem do zakupów online w walucie obcej, spłaty kredytu i obsługi zagranicznego wyjazdu. Doskonale połączył zalety trzech produktów: konta walutowego, karty wielowalutowej do konta i kantoru internetowego.

Dzięki pakietowi walutowemu można:

  • płacić kartą bez przewalutowania za granicą i w internecie
  • mieć dostęp do kont w 10 walutach: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK i SEK, CZK, HRK, HUF, 
  • wymieniać waluty po atrakcyjnych kursach w kantorze internetowym

Żeby płacić bez przewalutowania, wystarczy otworzyć oraz zasilić środkami konto walutowe i podpiąć je do karty z funkcją wielowalutową, wydanej do konta osobistego w złotych. Kartą wielowalutową zapłacimy w sklepach i internecie oraz wypłacimy gotówkę z bankomatów. Konto walutowe zasilimy środkami, korzystając z kantoru internetowego w aplikacji mobilnej IKO i serwisie iPKO przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W kantorze internetowym kupimy i sprzedamy waluty po atrakcyjnych kursach bez prowizji za wymianę. Możemy także otrzymywać powiadomienia o preferowanym kursie walut. Pamiętajmy, że wszystkie karty debetowe wydawane do kont osobistych PKO Banku Polskiego mają funkcję wielowalutową!

Po dwóch latach od premiery nasz pakiet walutowy ma się naprawdę dobrze. Cały czas się rozwija, dochodzą nowe funkcje, nowe możliwości. Nadal poszukujemy narzędzi, które dadzą naszym klientom jeszcze większą swobodę, np. w kupowaniu przez internet za granicą czy płatnościach podczas wakacji w innym kraju. Kiedy zaszalejemy na autostradzie i złapie nas radar, zapłacenie mandatu w euro też nie jest już problemem. Wtedy taki przelew robimy za darmo. Dzięki pakietowi kupimy w e-kantorze walutę po lepszych kursach niż w kantorach stacjonarnych - mowi Zbyszko Wiński, Doradca w Oddziale 2 PKO Banku Polskiego w Toruniu.

Olga Kobylińska