Karta kredytowa z atrakcyjnym ubezpieczeniem podróżnym

Karta PKO Mastercard Platinum nie służy jedynie do płacenia. Ma w sobie moc wielu usług i funkcji – stąd bierze swoją siłę. Działa w kraju i za granicą, niezależnie od waluty, a na dodatek pomaga chronić podczas podróży. Do 31 sierpnia br. trwa promocja karty z Programem Mastercard Bezcenne Chwile.
około min czytania

Promocja kart kredytowych MC Platinum – 300 zł w punktach Programu Mastercard Bezcenne Chwile to świetna okazja, aby stać się posiadaczem karty. Jest lato, a PKO Mastercard Platinum doskonale sprawdza się na wakacjach. Dlaczego?

W cenie rocznej opłaty za kartę posiada m.in. wyjątkowe ubezpieczenie podróżne, którego ogromną zaletą jest brak konieczności włączania czy aktywowania ochrony, aby zadziałała. Nie trzeba również opłacać podróży kartą – wystarczy być jej posiadaczem. Automatycznie ubezpieczona jest osoba, której imię i nazwisko znajduje się na karcie (posiadacz lub użytkownik) oraz podróżujący z nią członkowie rodziny: dzieci i współmałżonek lub partner życiowy.

Każdy lubi prezenty

W ramach promocji trwającej do końca wakacji posiadacz karty może otrzymać nagrodę – 300 zł w punktach Programu Mastercard Bezcenne Chwile. W tym programie za zakupy bezgotówkowe opłacone kartą Mastercard zbiera się punkty, które następnie można wymienić na wybraną nagrodę.

Jak skorzystać z promocji? Wystarczą trzy kroki:

  1. Do 31 sierpnia 2020 r. podpisz umowę o kartę kredytową PKO Mastercard Platinum i przystąp do programu Mastercard „Bezcenne Chwile”.
  2. Do 30 września 2020 r. zapłać tą kartą łącznie 300 zł (pod uwagę nie są brane anulowane lub zwrócone transakcje).
  3. Umowa o kartę musi być aktywna do końca promocji i wydania nagrody.

Promocja trwa do 31.08.2020 r. lub do wyczerpania puli 2000 nagród. Szczegóły, w tym ograniczenia promocji „Ekstra punkty na start” organizowanej przez Mastercard Europe SA, znajdują się w załączonym Regulaminie dostępnym również na stronie.

Warto mierzyć wysoko

Będąc posiadaczem karty PKO Mastercard Platinum stajemy się jednocześnie posiadaczami ubezpieczenia podróżnego w kraju oraz za granicą i to z wysokimi sumami ubezpieczenia. Na przykład z tytułu poniesionych kosztów leczenia w przypadku podróży zagranicznej suma ubezpieczenia wynosi aż do 400 tys. zł – mówi Edyta Tararuj, dyrektor Biura Rozwoju Produktów w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

W grę wchodzi też ochrona dla rowerzystów (w Polsce), a – jak wiadomo – jednoślady stają się coraz popularniejsze. Warto zwrócić przy tym uwagę, że polisa obejmuje:

  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków podczas użytkowania roweru – do kwoty 10 000 zł;
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym podczas użytkowania roweru – do kwoty 10 000 zł;
  • assistance rowerowe.

W ramach jednej polisy dostępne jest m.in. ubezpieczenie:

  • z tytułu poniesionych kosztów leczenia i assistance w przypadku podróży zagranicznej – nawet do kwoty 400 tys. zł;
  • odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym – do kwoty nawet 1 200 000 zł w podróży zagranicznej; w Polsce podczas użytkowania roweru – do kwoty 10 000 zł oraz podczas uprawiania sportów zimowych wysokiego ryzyka – do kwoty 100 tys. zł;
  • zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym: – samochodzie – podróż zagraniczna (do równowartości 1 tys. euro), – jachcie/houseboatci’e (podróż zagraniczna i w Polsce – do kwoty 4 tys. zł);
  • opóźnienia odjazdu/odlotu, kosztów rezygnacji z wyjazdu, kosztów skrócenia wyjazdu, bagażu podróżnego, sprzętu sportowego w podróży zagranicznej.

W przypadku transakcji dokonywanych w walutach innych niż waluta polska Bank nie pobiera prowizji za przewalutowanie.

Aleksandra Pietruczuk