PKO Konto dla Młodych – zrób sobie prezent

Wejście w dorosłość to nowe decyzje i nowe wyzwania. To również nowe konto. Z PKO Konta Pierwszego można przejść na wyższy poziom i stać się posiadaczem PKO Konta dla Młodych. Sam zobacz, dlaczego warto!
około min czytania

Założenie konta wymaga dojrzałej decyzji. Tym bardziej, że spada na nas pełna odpowiedzialność za nasze decyzje finansowe. Ale nie traktujmy tego przesadnie poważnie – nie wchodzimy przecież z akcjami na giełdę. PKO Konto dla Młodych jest przyjaznym, prostym i tanim kontem, z którego będziemy zadowoleni – ma przecież ułatwić nam życie. Przeznaczone jest dla osób w wieku o 18 do 26 lat. Wybierając je, otrzymamy pełen dostęp do świata nowoczesnego bankowania.

Otwierając PKO Konto dla Młodych zyskujemy:

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie (mogą być opłaty naliczone przez właścicieli bankomatów) lub kartą
 • 0 zł za korzystanie z BLIKA
 • płatności zbliżeniowe telefonem
 • płatności BLIKIEM
 • obsługę w IKO – najlepszej apce bankowej na świecie według Retail Banker International

Najważniejsze jest systematyczne korzystanie z konta. Przy okazji otrzymamy wiele innych atrakcji np.: możliwość zyskania dostępu do audiobooków albo e-booków w aplikacji Legimi, promocję na doładowanie przez IKO karty prepaid w Orange, gratisowe 5. doładowanie telefonów prepaid od Plusa.

Na światowym poziomie

PKO Konto dla Młodych to również szansa oszczędzenia w ramach transakcji walutowych. Otwórzmy konto walutowe i podepnijmy je do karty płatniczej do PKO Konta dla Młodych.

Dlaczego warto?

 • 0 zł za prowadzenie konta walutowego
 • Płatności i wypłaty gotówki z bankomatów za granicą swoją kartą wielowalutową w walucie podpiętego rachunku bez przewalutowania
 • Konto walutowe (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF) zasilimy w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego z bezpłatnym dostępem przez serwis iPKO i aplikację mobilną IKO.

Internetowe zakupy, nawet te zagraniczne, stają się coraz bardziej popularne – mówi Sylwia Lipka, doradca PKO Banku Polskiego. – To naturalne. Nie chcemy już ograniczać się tylko do krajowego asortymentu. Kupując w sieci mamy większy wybór i dostęp do oferty na całym świecie oraz gwarancję, że to, co wybierzemy będzie naprawdę oryginalne. Nie patrzymy również na zegarek – nikt nie zamknie nam sklepu o 20.00 lub w niedzielę, a produkty są dobrze opisane. PKO Konto dla Młodych w stu procentach zaspokoi wszystkie nasze potrzeby. Dostęp do iPKO i IKO jest jego standardowym narzędziem, a form płatności jest tak wiele, że wszystko zależy tylko od sytuacji, w jakiej się akurat znajdujemy. Możemy wybrać BLIKA, szybki przelew lub zapłacić z konta walutowego.

Uważaj, się nie narażaj!

Oczywiście Konto dla Młodych to w pełni „nowoczesne narzędzie bankowania” narzędzie. Korzystając z aplikacji mobilnej IKO dobrze jest wiedzieć, że została ona stworzona zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i systematycznie poddawana jest testom oraz audytom. Pamiętaj jednak, że w dużym stopniu to właśnie sam użytkownik ma wpływ na to, czy obsługa finansów na telefonie będzie bezpieczna:

 • Pobieraj aplikację IKO wyłącznie ze sklepów Google Play, App Store i Windows Store i aktualizuj ją na bieżąco
 • Ogranicz operacje w IKO limitami, które można dowolnie zmieniać w serwisie internetowym iPKO – więcej

Joanna Kozłowska