Osobiście polecam! Konto osobiste w PKO Banku Polskim – które wybrać?

Każdy z nas ma inny styl życia, spojrzenie na świat, potrzeby i oczekiwania. Jak w takim razie dobrać konto osobiste?
około min czytania

Wojtek dużo podróżuje – ponad połowę roku spędza poza domem. Konferencje, spotkania, realizacje i nowe projekty – to wszystko gna go w świat.

Żona się denerwuje, że jak wracam po kilku tygodniach, w czasie których byłem w Bratysławie, Las Vegas, Bangkoku i Dubaju, to w domu też zachowuję się jak w hotelu. Nie odkładam rzeczy na miejsca i nie ścielę łóżka – opowiada Wojtek.

Majka marzy o tym, by wyjechać na studia do Wielkiej Brytanii. Brexit pokrzyżował jej plany, ale ma nadzieję, że mimo wszystko dostanie się na wymarzoną uczelnię w Londynie.

Chcę być kimś – mówi. – Zależy mi na tym, żeby spróbować swoich sił w biotechnologii za granicą. Tam są perspektywy, znam ludzi, którym się udało, byli u nas na uczelni, opowiadali o tym – wyjaśnia Majka. – Teraz zbieram pieniądze, żeby przynajmniej pierwsze tygodnie odciążyć rodziców i znaleźć w Londynie jakąkolwiek pracę. Później też nie chcę, by mnie utrzymywali. Nie stać ich na to. Pracuję w kawiarni w każdy weekend i święto, żeby jak najwięcej odłożyć.

Pani Janina uwielbia robić na drutach. – Wnuki nawet nie chcą patrzeć na te moje dzieła, ale koleżanka załatwiła mi, że jej synowa sprzedaje moje czapki i szaliki przez internet – opowiada. – Ja też próbuję oswoić ten internet. Syn mnie trochę nauczył, staram się nadążać. Wiem, jakie to dziś ważne i przede wszystkim wygodne.

Trzy osoby, trzy zupełnie inne style życia. Trzy spojrzenia na świat i różne oczekiwania. Jakie konto osobiste powinni wybrać?

Dla Pana Wojtka czeka w PKO Banku Polskim Konto bez granic. – To oferta dla tych, którzy nie chcą zastanawiać się, gdzie i kiedy wypłacą pieniądze lub zapłacą kartą. Stała opłata za prowadzenie rachunku wynosi 17,90 zł i dzięki niej znikają prowizje Banku za wypłaty czy płatności kartą za granicą. Polecam serdecznie wszystkim podróżującym służbowo i prywatnie – mówi Agnieszka Pruchniewska, doradca z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Iławie.

Pani Maja może otworzyć Konto dla Młodych. – Rachunek polecamy młodzieży, która chętnie korzysta z płatności zbliżeniowych i internetowych. Konto jest za darmo i wystarczy wykonać cztery operacje w okresie rozliczeniowym bez względu na ich kwotę, a Bank nie naliczy opłat za przewalutowanie i prowizji za wypłatę pieniędzy z bankomatu (właściciel bankomatu może żądać opłaty o czym poinformuje komunikatem na ekranie urządzenia – przyp. red.)zachwala Anna Leszczyńska z Oddziału 4 PKO Banku Polskiego w Toruniu.

Konto za Zero to idealna oferta dla Pani Janiny. – Klientka jest otwarta na nowe technologie i obsługę rachunku przez aplikację IKO oraz serwis transakcyjny iPKO, a tu oczywiście ma taką możliwość. Za prowadzenie rachunku nie zapłaci nic, jeśli tylko w trakcie okresu rozliczeniowego wykona operacje kartą lub BLIKiem na kwotę min. 300 zł. W przeciwnym razie zapłaci tylko 8 zł za prowadzenie konta – poleca Monika Romanowska z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chełmży.

Chciałbyś porównać konta i wybrać najlepsze dla siebie? Skorzystaj z tabeli dostępnej na stronie PKO Banku Polskiego.

Olga Kobylańska