Sezon na bankomat, czyli gotówka nigdy nie ma urlopu

Czasem potrzebna jest gotówka. W takich sytuacjach na ratunek przychodzą bankomaty. Znajdziemy je niemal wszędzie, działają całą dobę, a w okresie wakacyjnym pojawia się ich jeszcze więcej. W tym roku będzie tak samo.
około min czytania

Wakacje w kraju – taki będzie trend w tym roku w okresie urlopowym. Wyjazdy zagraniczne wciąż są niepewne. Niektóre kraje wprowadziły regulacje, a inne, takie jak Turcja, na razie wcale nie wpuszczają turystów.

Dlatego najbezpieczniej jest wybrać się na wypoczynek nad polskie morze, w góry czy nad jeziora. To również forma wsparcia krajowej turystyki, która ucierpiała w czasie pandemii koronawirusa. Oczywiście podczas urlopu przydadzą się nam pieniądze – najlepiej te „bezgotówkowe”. Nigdy jednak nie wiadomo, gdzie będziemy musieli zapłacić gotówką. Dlatego PKO Bank Polski jak co roku wprowadza sezonowe bankomaty.

Tym razem będzie ich 16 – o jeden mniej niż ubiegłym roku. Urządzenia pojawią się głównie w popularnych kurortach na wybrzeżu (od Świnoujścia po Krynicę Morską), ale również w województwie lubelskim w Okunince (nad jeziorem Białym).

Nasze mobilne bankomaty stawiamy w najbardziej atrakcyjnych miejscach – tam, gdzie turyści będą mogli w szczytowym, urlopowym sezonie z nich korzystać. Latem to oczywiście wybrzeże, zimą ruszamy w góry – mówi Sebastian Piśko z PKO Banku Polskiego. – Nasze lokalizacje sprawdzają się co roku, dlatego raczej się nie zmieniają. Urządzenia stawiamy bliżej centrów miejscowości niż np. plaży. Dla urlopowiczów to duże udogodnienie. Korzystając z bankomatów najchętniej używają karty bankowej, ale na drugim miejscu są aplikacja IKO i BLIK.

W bankomatach PKO Banku Polskiego możemy również:

  • Wypłacić świadczenia w formie gotówki m.in. beneficjentom programu 500+ nieposiadającym konta bankowego.
  • Odebrać pieniądze w bankomatach przelewu Western Union. Do realizacji tej transakcji potrzebny jest specjalny kod otrzymany z Western Union.
  • Bankomaty PKO Banku Polskiego rozpoznają dziecięce karty przedpłacone z oferty PKO Junior. Po ich identyfikacji na ekranie pojawiają się odpowiednie, dedykowane najmłodszym komunikaty w atrakcyjnej formie graficznej.
  • Coraz więcej urządzeń jest dostosowanych także do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Są wyposażone w gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności oraz oprogramowanie do przekazywania komunikatów głosowych i napisy w alfabecie Braille’a. 
  • Doładujemy telefon, sprawdzimy saldo rachunku oraz zmienimy PIN.

Lista lokalizacji mobilnych bankomatów PKO Banku Polskiego

Dziwnów, ul. Mickiewicza 32
Hel, ul. Żeglarska, działka 575 (Urząd Miasta)
Jastarnia, ul. Stelmaszczyka (działka 5/13)
Jastrzębia Góra, ul. Królewska 9
Jurata, ul. Międzymorze (działka 6/3)
Karwia, ul. Wojska Polskiego 39
Krynica Morska, ul. Gdańska 136
Łeba, ul. 10 Marca 1
Mielno, ul. Kościuszki 6-8
Międzyzdroje, ul. Promenada Gwiazd 2
Okuninka nad Jeziorem Białym, działka 1407
Pobierowo, ul. Grunwaldzka 66
Rewal, ul. Sikorskiego 1
Świnoujście, ul. Żeromskiego 1
Ustronie Morskie, ul. Chrobrego 20
Władysławowo, ul. Brzozowa 22

Joanna Kozłowska