Pożyczka konsolidacyjna – jednoczy nas wspólny cel!

Nad świątecznymi wydatkami nie zawsze mamy kontrolę. Najpierw wielkie plany, a potem pusty portfel. A przed nami jeszcze prezenty. Dlatego zróbmy przegląd zobowiązań finansowych i połączmy je w jedną wygodną ratę. Pożyczka konsolidacyjna ma na to sprawdzony sposób.
około min czytania

W tym roku na bożonarodzeniowe prezenty, żywność, podróże oraz spotkania z najbliższymi Polacy zamierzają przeznaczyć średnio 1521 zł, czyli o 5 proc. więcej niż wydali na poprzednie święta. Najchętniej chcemy dostać kosmetyki i perfumy. Z roku na rok rośnie również znaczenie zakupów internetowych – wynika z badania Deloitte. Wydatki w kanale offline stanowią większość świątecznego budżetu Polaków (68 proc.), przy czym wzrosły one o 6,1 proc. w porównaniu do zeszłego roku. Dla porównania średnia dla wszystkich badanych krajów wynosi 2,6 proc. Z kolei e-commerce rośnie w Polsce wolniej niż w reszcie badanych krajów (2,7 proc. vs 4,8 proc.). Stanowi on już jednak 32 proc. wszystkich świątecznych wydatków w Europie, zwiększając się o ok. 5 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

Konsoliduj to wreszcie

Przed świętami „googlujemy” po sklepach zdecydowanie więcej i korzystamy z internetowych okazji. Do tego dochodzą zakupy stacjonarne i zobowiązania, które spłacamy każdego miesiąca. Jeśli wszystko podsumujemy, nasze małe wydatki mogą nas przerazić. Dlatego zróbmy konsolidację. Decydując się na kredyt konsolidacyjny zyskujemy możliwość obniżenia raty, łatwiejszej kontroli nad wydatkami oraz poprawienia przejrzystości domowych finansów. Jakie zobowiązania możemy objąć kredytem konsolidacyjnym? Niemal wszystkie związane z zaciągniętymi pożyczkami, jakie mogą pojawić się w gospodarstwie domowym, czyli m.in. kredyt samochodowy, konsumpcyjny, ale także spłatę debetów czy zadłużeń na karcie kredytowej. Dzięki konsolidacji możemy spłacać jedną ratę w ustalonym terminie, a nie kilka – różnej wysokości i innych terminach. Nowa, jedna rata sprawi, że powrócimy do finansowej strefy komfortu.

Nie tylko finansowe korzyści

Biorąc Pożyczkę konsolidacyjną możemy liczyć również na kilka udogodnień.

Pierwszym z nich są 3 miesiące wakacji kredytowych. – Wiemy, że sytuacje w życiu bywają różne, czasami środki na spłatę pożyczki trzeba przeznaczyć na inny cel. I taką możliwość bank oferuje swoim klientom – mówi Joanna Śmigielska, doradca PKO Banku Polskiego.

Otrzymamy również 25 proc. wartości pożyczki konsolidacyjnej ekstra. – Bank nie ma żadnych wymagań, nie wskazuje, na co mamy wydać pieniądze. Każdy decyduje o tym indywidualnie. Możemy za tę kwotę wybrać się na wakacje, możemy zrobić też bliskiej osobie prezent – albo jedno i drugie. Marzenia są zawsze, więc warto je czasami spełnić – dodaje doradca.

Ważne jest również ubezpieczenie takiej pożyczki. – Dzięki niemu zabezpieczamy nie tylko siebie, ale przede wszystkim bliskich, przed nieprzewidzianymi zdarzeniami jakie może nam przynieść życie. Ubezpieczenie w przypadku pożyczki gotówkowej obejmuje utratę pracy, poważne zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek czy zgon – jest to realna pomoc w nagłych sytuacjach losowych, o czym niejednokrotnie mogli przekonać się nasi klienci. Trzeba o tym pomyśleć. Dziś wszystko jest OK, ale przecież nasz kredyt możemy spłacać nawet 10 lat. Nie przewidzimy, co się wydarzy, a lepiej spać spokojnie – podkreśla Joanna Śmigielska.

Nie musimy jednak pozostawać biernymi kredytobiorcami tylko aktywnie reagować na zmieniające się w naszym życiu i na rynku finansowych sytuacje. Szukajmy efektywnych rozwiązań, wybierając te, które dla nas będą najkorzystniejsze. A do takich należy konsolidacja kredytów.

Piotr Dunaj