#zostańwdomu – ubezpieczenie też tu jest!

Kończy Ci się ubezpieczenie samochodu? #zostańwdomu, nie musisz jechać do ubezpieczyciela – wystarczy IKO i kilka danych dotyczących auta. W najlepszej aplikacji bankowej porównasz oferty 6 firm ubezpieczeniowych i skorzystasz z indywidualnie dopasowanej promocji. Dodatkowo od 6 maja dla klientów, którzy kupią albo odnowią polisę OC lub AC w PKO Banku Polskim, dostępna jest Lokata 2 proc.
około min czytania
 

Jak to zrobić?

Aby łatwo wybrać ubezpieczenie OC lub AC, przygotuj dowód rejestracyjny samochodu (stały lub tymczasowy), prawo jazdy oraz sprawdź, jaki jest przebieg pojazdu. Następnie zaloguj się w aplikacji IKO lub w serwisie transakcyjnym iPKO. Wpisz numer rejestracyjny auta, rok produkcji, przebieg, pojemność silnika oraz swoje dane. Gdy uzupełnisz formularz, system zaproponuje zakres ubezpieczenia komunikacyjnego. W kolejnym kroku zobaczysz, jaka składka została wyliczona. Wystarczy, że wybierzesz polisę, która spełnia twoje oczekiwania i… gotowe.

Ubezpieczenie przez IKO czy iPKO jest wygodne, bo nie ma konieczności wychodzenia z domu. Klient PKO Banku Polskiego nie musi u nas kupować jedynie nowej polisy, ale może również przedłużyć umowę u swojego dotychczasowego ubezpieczyciela, jeśli jest to firma, której oferta jest dostępna w naszym Banku – mówi Anna Maciejewska, doradca klienta w Oddziale 4 PKO Banku Polskiego w Łodzi. – Obecnie klient ma wybór między polisami Link4, AXA, PKO TU SA, Generali, InterRisk i Compensa.

W aplikacji IKO lub serwisie iPKO oprócz pakietów OC i OC+ AC można dokupić również ubezpieczenie NNW, Car Assistance czy Zieloną Kartę. Po wybraniu polisy możliwe jest zapłacenie za składkę od razu poprzez aplikację lub serwis elektroniczny PKO Banku Polskiego. To bardzo proste!

Ważne:

Jeśli zmieniasz ubezpieczyciela, koniecznie rozwiąż umowę z dotychczasowym! Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC powinno być pisemne. Musi ono dotrzeć do ubezpieczyciela nie później niż jeden dzień przed końcem ważności polisy (jeżeli wysyłasz pismo pocztą, liczy się data stempla pocztowego). Druk wypowiedzenia umowy znajdziesz na stronie PKO Banku Polskiego.

Dla klientów, którzy kupili albo odnowili ubezpieczenie OC lub AC w PKO Banku Polskim i wyrazili zgodę na marketing elektroniczny, w aplikacji mobilnej IKO oraz serwisie internetowym iPKO dostępna jest specjalna lokata 2%.

Radosław Kluge