Wakacje z finansowaniem faktur

Utrzymanie płynności finansowej w zmiennym otoczeniu jest kluczową kwestią dla wielu firm. Jak wynika z badania wśród małych i średnich firm zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, cztery na dziesięć firm zmagało się w ostatnich 6 miesiącach z problemem faktur przeterminowanych o ponad 60 dni. Faktoring to usługa finansowa, która pomaga przedsiębiorcom w tym niełatwym czasie.
około min czytania

W PKO Banku Polskim z usług faktoringowych można skorzystać całkowicie online w serwisie transakcyjnym iPKO, co oznacza, że aktywacja usługi oraz przekazanie faktury do finansowania odbywają się zdalnie, bez wizyty w oddziale banku.

Faktoring polega na upłynnieniu pieniędzy zamrożonych w fakturach w ten sposób, że PKO Faktoring płaci do wystawcy faktury przed jej terminem płatności. Nie trzeba już czekać na przelew od swojego partnera biznesowego, ponieważ pieniądze z tytułu faktury wpłyną na konto przed określonym na niej terminie. Pojawiające się z tego tytułu zadłużenie pokrywane jest późniejszymi spłatami otrzymywanymi od odbiorców.

W PKO Banku Polskim bardzo cenimy głosy naszych klientów i staramy się wsłuchiwać w ich oczekiwania i potrzeby. Dlatego proces skorzystania z produktu, jakim jest finansowanie faktur, został maksymalnie skrócony do zaledwie czterech kroków, przy użyciu bankowości elektronicznej – mówi Łukasz Czech, menadżer ds. produktu w PKO Banku Polskim.

Dzięki usłudze finansowania faktur, w iPKO można sfinansować do 100 proc. wartości faktury brutto. Finansowanie faktur to prosta i szybka usługa, w ramach której klient może podpisać umowę i sfinansować faktury bez wychodzenia z biura czy domu. Zawarcie umowy online trwa zaledwie kilka minut, a pieniądze znajdą się na koncie firmowym tego samego dnia. Niewątpliwą zaletą produktu jest możliwość finansowania pojedynczych faktur. Co ważne, odbiorca faktury nie jest informowany o usłudze dzięki zastosowaniu cesji cichej.

Bank przyznaje swoim klientom odnawialny limit faktoringowy o maksymalnej wartości do 100 tys. zł. W ten sposób można sfinansować nawet pojedyncze faktury bez konieczności dostarczania dokumentów finansowych, zaświadczeń ZUS i US czy opinii bankowych – wszystko odbywa się na podstawie dotychczasowej współpracy z bankiem.

Promocja na finansowanie faktur

  • Teraz klienci firmowi PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z finansowania faktur na promocyjnych warunkach: do końca sierpnia 2021 r. prowizja została obniżona ze standardowej stawki 0,066 proc. do 0,023 proc. za każdy dzień finansowania. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://www.pkobp.pl/firmy/finansowanie-faktur/