e-Windykacja – wielki zwrot w odzyskiwaniu pieniędzy

Zawirowanie na rynku i nasz klient nie jest wypłacalny, dług rośnie, a my nie otrzymaliśmy pieniędzy za faktury. Co dalej? Czekać czy pójść do sądu? PKO Bank Polski poleca inne rozwiązanie – e-Windykację. Usługę można testować przez 30 dni za darmo.
około min czytania

Usługa e-Windykacja dostępna dla klientów PKO Banku Polskiego wykorzystuje platformę Vindicat. Pomaga ona samodzielnie odzyskiwać należności. To cyfrowy strażnik dochodów naszej firmy. Dostajemy dostęp do zestawu narzędzi umożliwiających samodzielną windykację. Możemy także monitorować w czasie rzeczywistym postępy prowadzonych działań.

– Pomoc w odzyskaniu pieniędzy jest bezcenna. Kiedyś mógłbym tylko o czymś takim pomarzyć, dziś mam do tego narzędzie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy mi jedynie laptop – mówi Tadeusz Kaczmarczyk, właściciel przedsiębiorstwa budowlanego z Białegostoku. – W mojej pracy mam wielu klientów. Wykonuję dużo poważnych robót, ale także sporo tych drobnych. Czasem zdarza się, że ktoś nie wywiązuje się z płatności. Droga sądowa jest długa i kosztowna i dlatego wybrałem e-Windykację z PKO Bankiem Polskim. Zanim pójdę do sądu, mam inne sposoby, aby odzyskać pieniądze.

Skorzystaj z gotowca

Obsługa narzędzia jest prosta i intuicyjna. Bez trudu można się zorientować w całym procesie odzyskiwania pieniędzy. Serwis wspiera wierzyciela na wszystkich etapach – zarówno na ścieżce polubownej, sądowej, jak i komorniczej. System generuje spersonalizowane pisma wraz z instrukcją, jak należy z nimi postępować, aby proces przebiegał zgodnie z procedurami i terminami. Możemy skorzystać z wielu możliwości, m.in. modułu negocjacji, pieczęci prewencyjnej, giełdy długów i wielu innych.

– Konsekwentnie budujemy ekosystem usług dodanych, które odpowiadają na potrzeby klientów firmowych. Naszym celem jest ułatwienie przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego w ich ręce oddajemy platformę e-Windykacja umożliwiającą efektywne odzyskiwanie zaległych płatności od kontrahentów. Usługa jest dostępna dla klientów firmowych za pośrednictwem bankowości elektronicznej i na stronie internetowej. To już czwarte rozwiązanie po e-Prawniku, e-Księgowości i asystencie firmowym wdrożone w ostatnim czasie przez PKO Bank Polski, które wraz z e-Sklepem tworzy ekosystem usług dodanych dla firm mówi Łukasz Czech z Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.

Co możemy zrobić w ramach e-Windykacji

  • Wysłać profesjonalne pismo i wezwanie do zapłaty.
  • Prowadzić negocjacje z dłużnikiem.
  • Skorzystać z wbudowanej Giełdy długów.
  • Napisać pozew do sądu lub e-sądu.
  • Wysłać wniosek o nadanie klauzuli wykonalności, a także wnioski do komornika o egzekucję z poszczególnych części majątku dłużnika.

Przetestuj za darmo

Rejestracja w serwisie www.vindicat.pl jest bezpłatna. Po zalogowaniu wybieramy odpowiedni pakiet w zależności od liczby spraw, które prowadzimy. Wpisujemy kod promocyjny uprawniający do skorzystania z darmowego dostępu przez 30 dni i testujemy działania serwisu na jednej fakturze.

Po okresie promocyjnym koszt usługi zaczyna się od 99 zł miesięcznie netto, a ceny pakietów zależą od tego, ile faktur jest monitorowanych, ile trafia do windykacji oraz od czasu korzystania z tego rozwiązania. Firma jest w gronie startupów, które zdecydowały się rozwijać pod skrzydłami programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”.

Bartosz Piotrowski