#PowerB@nk. PODCAST. Co najlepiej sprzedaje się na Allegro?

Allegro jest najpopularniejszą platformą zakupową w Polsce. Alle… Zanim zdecydujesz się wystawić tam swoje produkty, sprawdź, co sprzedawać, by odnieść sukces. Co zrobić, by zarobić?
około min czytania

Co sprzedawać na Allegro? To często pojawiające się pytanie, na które oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak wskazują coroczne raporty Gemius dotyczące sprzedaży internetowej, najlepiej na rynku sprzedają się odzież i akcesoria, obuwie, kosmetyki i perfumy, książki, filmy i płyty, bilety do kin i teatrów czy sprzęt RTV i AGD. Czyli jednym słowem… prawie wszystko! Sukces sprzedaży nie zależy więc tylko od asortymentu, ale także od sposobu prowadzenia działalności, narzędzi analitycznych czy reklamy.

Co sprzedawać na Allegro?

Allegro prezentuje klientom ogromne portfolio produktów – począwszy od ołówków za złotówkę, po panele fotowoltaiczne. Kiedy decydujesz się na sprzedaż online, chcesz wiedzieć, co sprzedawać, aby mieć jak największe korzyści. Jak sprawdzić, co najlepiej sprzedaje się na Allegro? Sposobów na to jest kilka.

 1. Śledź rynek i analizuj aktualne trendy
  Sytuacja związana z koronawirusem najlepiej pokazuje, jak diametralnie może się zmieniać popyt na określone produkty i sprzedaż w internecie. Kto by pomyślał jeszcze dwa lata temu, że dziś będziemy regularnie kupować maseczki? Warto więc mieć na uwadze także trendy i być na bieżąco. Większa troska o środowisko czy zdrowe odżywianie też mocno przejawiają się w wyborach zakupowych konsumentów.
 1. Pomyśl o czymś niszowym
  Bardzo dobrym pomysłem na to, czym handlować na Allegro, jest znalezienie branży, która dopiero raczkuje, ale ma duże perspektywy rozwojowe. Musisz jednak pamiętać, że wiąże się to niestety z ryzykiem początkowego braku zainteresowania produktami.
 1. Zastanów się, co Cię „kręci”
  Przekuj swoją pasję w biznes! Może brzmi banalnie, ale to wielka szansa na sukces. Czasami nie wystarczy zainwestować w najlepiej sprzedające się towary w internecie. Dobrze, jeśli pomysł na sprzedaż internetową wynika również z pasji. Prowadzenie własnego biznesu to często doradzanie klientom i nieustanne szukanie nowych okazji. Jeżeli chcesz więc zarobić na biznesie, powinnieneś być ekspertem w branży.
 1. Ustal swoją marżę
  Warto zadać sobie pytanie – czy to będzie główne źródło dochodu czy tylko dodatkowa forma zarobku? Przed wyborem, warto pomyśleć, na co możesz sobie pozwolić, aby nie naruszyło to Twojego budżetu. Decydując się zatem na sprzedaż online, powinieneś ustalić marżę i policzyć, jaką sprzedaż internetową powinien generować Twój sklep, by przynosił zyski. W tym przypadku ważne jest, aby oszacować, ile produktów musisz sprzedać, aby zacząć zarabiać. Dodatkowo należy uwzględnić wszystkie możliwe koszty np. zakup towaru, prowizję czy wydatki na reklamę.

Co się opłaca sprzedawać?

Jeżeli zaczynamy swoją przygodę z Allegro, jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie działalności w e-handlu jest sprzedaż produktów sezonowych. To również dobre rozwiązanie w szczególności dla osób, które szukają dodatkowego źródła zarobku lub boją się zrezygnować ze stabilnego zatrudnienia. Do produktów sezonowych, które generują wysokie zarobki należą m.in. odzież sezonowa oraz produkty okolicznościowe np. ozdoby świąteczne, fajerwerki, prezenty okazjonalne, znicze czy sportowy sprzęt zimowy.

Co sprzedaje się najlepiej na Allegro - jak to sprawdzić?


Sprzedaż online często wiąże się z potrzebą dużego zaangażowania, zwłaszcza jeśli produkty są dość popularne na rynku, a konkurencja jest spora. W tym przypadku warto skorzystać z narzędzi analitycznych, które monitorują i raportują dane dotyczące m.in. działań konkurencji. Allegro udostępnia sprzedającym m.in:

Trade Analytics - to narzędzie analityczne dające odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące sprzedaży na Allegro. Na podstawie raportów będziesz mógł dobrać asortyment, ustalić cenę, przeanalizować konkurencję i być na bieżąco z wynikami sprzedaży. Mimo, że wciąż nie jest bardzo popularnym narzędziem, to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz rozwijać firmę w sposób długofalowy i uczynić ją swoim głównym źródłem dochodu.

Planer Kampanii- to narzędzie do analizy fraz wpisywanych w wyszukiwarce Allegro. Pomoże dopasować tytuły ofert do zapytań klientów oraz opracować długoterminową strategię na działania reklamowe. Aby jednak uzyskać dostęp do planera, Twoje wydatki na Allegro Ads powinny wynosić co najmniej 3000 zł w ciągu ostatnich trzech okresów rozliczeniowych.

Posłuchaj podcastu: