Długi sierpniowy weekend – w kulturalną Polskę

Cztery wolne dni są dobrą okazją, by wyruszyć w Polskę. Wszędzie czeka nas mnóstwo atrakcji kulturalnych. Wybierzmy się na jeden z festiwali muzycznych lub filmowych, których partnerem jest PKO Bank Polski. W Sieradzu posłuchamy muzyki Krzysztofa Komedy, w Kozłówce – Moniuszki, a w Suwałkach porozmawiamy z Krzysztofem Zanussim. Takich propozycji jest więcej.
około min czytania

Dla niezdecydowanych przygotowaliśmy listę ciekawych wydarzeń w rożnych zakątkach kraju. Pamiętajmy, by w podróż zabrać kartę bankową. Przejrzysta Karta Kredytowa pozwoli nam bez problemów cieszyć się wolnym czasem.

W Łódzkiem

Trwa festiwal Kolory Polski 2019. To wyjątkowe wydarzenia odbywa się już po raz 20. W tegorocznym programie zaplanowano 20 koncertów w przepięknych sceneriach. Na trasie znalazły się m.in.: zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, archikolegiata w Tumie czy XVI-wieczny kościół św. Stanisława Biskupa w Boguszycach. To wyjątkowe miejsca, które dają moc uczestnikom i festiwalowym artystom, wśród których w tym roku pojawiła się także Renata Przemyk.

Latem częściej gramy duże plenery z dużym rockowym składem, gdzie możemy i my i publiczność poczuć siłę dźwięku niosącego się daleko poza teren koncertu, specjalny rodzaj wolności wynikający z mniejszych ograniczeń na świeżym powietrzu – mówiła Renata Przemyk.

W sobotę (17 sierpnia) organizatorzy wydarzenia zapraszają na scenę plenerową na Wzgórzu Zamkowym w Sieradzu, gdzie odbędzie się koncert „Tribute to Komeda”. Usłyszymy utwory kompozytora i pianisty jazzowego Krzysztofa Komedy w aranżacji Andrzeja Jagodzińskiego.

Na Podlasiu

Notofest – 3. Festiwal Filmowy Suwałki odbędzie się właśnie w długi sierpniowy weekend. W czasie imprezy wyświetlonych zostanie 20 filmów, a pokazom będą towarzyszyć m.in. warsztaty z podstaw sztuki filmowej, spotkania i dyskusje z artystami. Gościem honorowym 3. edycji wydarzenia będzie Krzysztof Zanussi.

Zależy nam na tym, aby wspierać młodych twórców. Naszą ambicją jest, by „notofest” nie był jedynie imprezą regionalną, ale osiągnął status wydarzenia ogólnopolskiego i na stałe zagościł na kulturalnej mapie Polski. Wierzymy w to, że promocja ciekawego programu filmowego w kraju sprawi, że zainteresowanie regionem zdecydowanie wzrośnie – mówi Jacek Chodkiewicz, dyrektor festiwalu.

Na Mazurach

Olsztyńskie Lato Artystyczne – OLA 2019 trwa od czerwca do września. W połowie sierpniowy i później można tu liczyć na prawdziwą ucztę muzyki organowej. Koncerty będą się odbywały w bazylice konkatedralnej św. Jakuba.

Na uwagę zasługują sierpniowe propozycje w ramach Olsztyńskich Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego.  

15 sierpnia w koncercie debiutantów wystąpi Jakub Kapała, wychowanek Akademii Muzycznej w Krakowie, a 18 sierpnia – zagra oczekiwany przez melomanów Felix Ketterer z Offenburga. Finał XLI Olszyńskich Koncertów Organowych odbędzie się 25 sierpnia.

Na Lubelszczyźnie

W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce 15 sierpnia będzie wystawiana opera „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki. To część projektu „Opera na prowincji” realizowanego przez Teatr Muzyczny w Lublinie w związku z obchodami Roku Stanisława Moniuszki. W ramach projektu spektakl „Straszny dwór” był już wystawiany w Puławach. Teraz to wyjątkowe wydarzenie będzie można przeżyć w Kozłówce. Polecamy!

Jak działa Przejrzysta Karta Kredytowa

 • szybkie płatności w sklepach i punktach usługowych w Polsce i zagranicą
 • transakcje w internecie
 • po połączeniu karty z aplikacją IKO, skorzystamy z płatności zbliżeniowych telefonem i kodem BLIK. Do płacenia możemy też użyć płatności mobilnych Apple Pay lub Garmin Pay
 • bezpłatne powiadomienia SMS i w aplikacji IKO, które poinformują m.in. o transakcji kartą, terminie spłaty i zbliżającej się opłacie rocznej
 • możliwość czasowego zablokowania karty za każdym razem, gdy zostawimy ją bez nadzoru (np. w siłowni lub na basenie)
 • przez stały dostęp do serwisu internetowego iPKO i aplikacji mobilnej IKO możemy:
  - sprawdzić szczegóły karty i historię transakcji,
  - nadać lub zmienić PIN do karty lub ustawić limit,
  - unieważnić kartę w przypadku jej utraty lub kradzieży,
  - spłacić wykorzystany limit.

Piotr Dunaj