Wymiana kontrolowana, czyli eKantor

Wymiana gotówki w podróży może być kosztowna. W kantorze internetowym PKO Banku Polskiego sprawy wyglądają zdecydowanie lepiej, a jego pakiet walutowy to wakacyjny dream team.
około min czytania

Konto osobiste już masz. Każdy rachunek indywidualny w PKO Banku Polskim posiada również funkcję walutową. Wystarczy ją uruchomić. Zróbmy to w IKO:

  1. w aplikacji wejdźmy kolejno do zakładki Mój Bank, a potem Konta. W menu kontekstowym wybierzmy opcję Otwórz konto walutowe. Mamy aż 10 walut do wyboru: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF
  2. wybierzmy konto bazowe, czyli jedno z kont osobistych w PKO Banku Polskim (jeśli mamy ich kilka)
  3. do nowego konta walutowego podepnijmy swoją kartę z funkcją wielowalutową – jest przypisana do każdej karty w PKO Banku Polskim, wystarczy ją aktywować. Umożliwia wypłaty gotówki oraz płatności w kraju i za granicą (także przez internet) bez przewalutowania.
  4. Konto walutowe i karta wielowalutowa doskonale współpracują z kantorem internetowym. To trzy integralne elementy, które tworzą zgraną drużynę. To właśnie nasz dream team.

Do uruchomienia Kantoru w IKO wystarczą nam trzy kroki:

  1. po zalogowaniu w aplikacji IKO, kliknijmy ikonę menu w lewym górnym rogu, a następnie Kantor
  2. zapoznajmy się z regulaminem i zaakceptujmy oświadczenia
  3. potwierdźmy aktywację kantoru podając PIN do aplikacji IKO.

Jak korzystać z Kantoru?

  • w Kantorze, w zakładce Nowa transakcja wybieramy czy chcemy kupić czy sprzedać walutę oraz odpowiednią parę walutową (np. EUR za PLN).
  • wpisujemy wymienianą kwotę i wybieramy konta, pomiędzy którymi chcemy przeprowadzić transakcję, a następnie przechodzimy Dalej. Pamiętajmy, że musimy mieć konto walutowe w PKO Banku Polskim w walucie, którą chcemy wymienić.
  • mamy 10 sekund, aby dokonać wymiany po podanym kursie i zakończyć wybraniem Zatwierdź. Jeśli nie zdążymy tego zrobić, kliknijmy Odśwież i spróbujmy ponownie.

W „kieszonkowym kantorze” w IKO szybko sprawdzimy kursy walut, skorzystamy z niego 7/24, a transakcję zrealizujemy prawie w czasie rzeczywistym. Zamiast tracić czas na szukanie punktu, w którym korzystnie wymienimy pieniądze, skorzystajmy z eKantoru.

Aleksandra Pietruczuk