Lecimy na wakacje! A co z ubezpieczeniem turystycznym?

Przed nami tydzień, a może nawet dwa tygodnie urlopu. Wspaniała perspektywa, której mogą zaszkodzić… zagubiony bagaż lub odwołany lot. Zamiast zwiedzać, opalać się i odpoczywać, będziemy się stresować. Jest jednak i na to sposób – Moje Podróże 24.
około min czytania

Urlop bez odpowiedniego ubezpieczenia to ryzykowne posunięcie. Zaoszczędzamy niewiele, a konsekwencje mogą być duże. Warto więc zastanowić się, czy warto ryzykować. Ubezpieczenie powinno być kompleksowe – wtedy też zapłacimy mniej. Takie właśnie jest ubezpieczenie turystyczne Moje Podróże 24. Jak skorzystać z tej oferty PKO Banku Polskiego?

Można w oddziale Banku, ale najwygodniej będzie wirtualnie, z pozycji kanapy w serwisie internetowym iPKO oraz w aplikacji IKO. Co ciekawe, zrobimy to nawet siedząc na lotnisku w dniu wyjazdu – to dopiero prawdziwe udogodnienie.

Wykup ubezpieczenie podróżne online przez IKO w 5 krokach!

Wystarczy kilka kliknięć w telefonie. Jeśli wyjeżdżamy dziś i potrzebujemy ochrony od razu, to polisa może obowiązywać już od momentu dokonania zakupu, bez okresu karencji. Klient może ubezpieczyć siebie lub wskazać dowolną osobę, podając jej imię i nazwisko. Zróbmy to razem krok po kroku:

KROK 1: Z poziomu aplikacji IKO wybieramy zakładkę „Ubezpieczenia” w sekcji „Mój Bank”.

KROK 2: Najpierw należy wskazać miejsce podróży (Świat, Europa, Polska), zaznaczyć liczbę osób ubezpieczanych oraz podać ich dane oraz zakres dat.

KROK 3: Na tym etapie możemy skorzystać z kilku atrakcyjnych zniżek:

– 30 proc. zniżki dla posiadaczy karty EKUZ

Wniosek o kartę EKUZ możemy wypełnić przez internet i podpisać bezpłatnym Profilem Zaufanym

– 10 proc. zniżki rodzinnej

Zniżka przyznawana jest automatycznie, jeśli wśród ubezpieczonych jest co najmniej jedna osoba dorosła i jedno dziecko do lat 20, a łączna liczba ubezpieczonych to maksymalnie osiem osób.

– 10 proc. zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Wniosek o Kartę Dużej Rodziny możemy złożyć przez internet i podpisać bezpłatnym Profilem Zaufanym

Dodatkowa wakacyjna zniżka:

Klienci Banku korzystający z serwisu internetowego iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO, w ramach wakacyjnej kampanii, mogą otrzymać również kody rabatowe:

– 20 proc. dla klientów, którzy dokonali już w przeszłości zakupu ubezpieczenia turystycznego Moje Podróże24

– 15 proc. dla Klientów, którzy wcześniej nie kupili ubezpieczenia podróżnego

Zniżki naliczane są od kwoty pozostałej po uwzględnieniu każdego kolejnego rabatu i łączą się. Naliczane są one w następującej kolejności: rodzinna, Karta Dużej Rodziny, EKUZ, dodatkowy kod rabatowy.

Następnie po krótkiej chwili, gdy zgłoszenie jest przetwarzane, aplikacja pokaże dopasowaną indywidualnie wysokość składki.

KROK 4: Po zatwierdzeniu wszystkich danych i całej operacji kodem PIN do aplikacji IKO, należność za ubezpieczenie podróżne zostanie pobrana ze wskazanego we wniosku numeru konta w PKO Banku Polskim.

KROK 5: Ubezpieczenie będzie widoczne w aplikacji IKO w zakładce Ubezpieczenia oraz w serwisie internetowym iPKO, natomiast pełna treść polisy jest automatycznie przesyłana w formacie PDF na podany w systemie adres e-mail.

Co zapewnia polisa turystyczna? 

Pokrycie kosztów leczenia – podstawowym elementem polisy są koszty leczenia, ponieważ ewentualne kłopoty ze zdrowiem w trakcie wyjazdu wymagają często pomocy medycznej, a to może najbardziej obciążyć domowy budżet. Trzeba jednak pamiętać, że koszty są ograniczone sumą ubezpieczenia, do której będą pokrywane wydatki na opiekę medyczną. Dodatkowo, obowiązuje też limit, do którego ubezpieczyciel zwróci koszty pobytu w szpitalu, operacji czy leków. Dlatego wybierając wariant ubezpieczenia, ważne jest dopasowanie sumy ubezpieczenia do miejsca, w którym będziemy przebywać.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) – oprócz kosztów leczenia, ubezpieczenie powinno również zapewniać ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gdy np. złamiemy nogę czy rękę, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie.

Bagaż – dobrze, gdy polisa zabezpiecza bagaż nie tylko przed zaginięciem, ale także zniszczeniem. Kiedy utracimy walizki lub nasze rzeczy osobiste zostaną zniszczone, otrzymamy rekompensatę od ubezpieczyciela, która wynagrodzi nam poniesione straty do wysokości sumy ubezpieczenia bagażu.

Jakie opcje dodatkowe można wykupić w ubezpieczeniu:
 
Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej samochodem – jeśli wybieramy się w podróż zagraniczną samochodem, w razie jego zniszczenia, kradzieży, wypadku lub awarii otrzymamy pomoc w postaci usług assistance m.in. holowanie, naprawa na miejscu, samochód zastępczy.
 
Rezygnacja z podróży albo skrócenie podróży – jeśli okaże się, że z przyczyn losowych wyjazd nie może się odbyć albo musimy go skrócić, otrzymamy zwrot kosztów, jakimi obciążył nas organizator wyjazdu w razie rezygnacji z wyjazdu lub jego skrócenia.

Pamiętajmy, że otrzymując kartę kredytową lub biorąc pożyczkę gotówkową również dostaniemy ubezpieczenie na życie. Możemy je rozszerzyć o ubezpieczenie podróżne. Wówczas odwołany lot, noga skręcona podczas górskiej wycieczki i wezwana pomoc medyczna nie zrujnują naszego budżetu i nie zepsują rodzinnych ferii.

Ważne!
Zawsze miej przy sobie numer całodobowej infolinii 24/365. To także bankowe Centrum Alarmowe: 022 522 29 92. Pamiętaj, aby w czasie podróży mieć przy sobie numer polisy. W przypadku zdarzenia objętego ubezpieczeniem należy niezwłocznie skontaktować się z infolinią.

Piotr Dunaj