Zajrzyj do wirtualnego kina – to już ostatnia szansa!

Pandemia przewraca nasze życie do góry do nogami, ale ma i swoje dobre strony. Jedną z nich jest dostęp online do wspaniałych filmów! Trwający festiwal Ale Kino! zdobył serca już tysiąca młodych widzów. Na wydarzenie zaprasza PKO Bank Polski.
około min czytania

Miękkie poduchy, ciepły koc, herbata z sokiem malinowym i wyjątkowe opowieści – festiwal Ale Kino! w domowym zaciszu to doskonały plan na zimowe popołudnia. Seanse obejrzało już ponad sto klas z całej Polski, a jednym z najpopularniejszych filmów jest ,,Jak zostać Świętym Mikołajem 2”.

Ale Kino w Twoim domu!

W programie tegorocznej imprezy znalazło się 100 filmów krótko- i pełnometrażowych z ponad trzydziestu krajów. Prezentowane produkcje przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych i są dostępne na platformie alekino.com. Festiwal cieszy się cały czas bardzo dużym zainteresowaniem i potrwa do 12 grudnia.

Dzięki temu, że Festiwal jest online możemy dotrzeć nie tylko do mieszkańców Poznania i Wielkopolski, ale do wszystkich fanów dobrego kina w Polsce – podkreśla Karolina Kulig, rzecznik prasowy Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

TOP filmy w Ale Kino!

Choć filmowy wachlarz jest szeroki, wiemy już, że kilka seansów szczególnie zachwyciło młodych widzów. Jednym z nich jest film przygodowy ,,Jak zostać Świętym Mikołajem 2” w reżyserii Christiana Dyekjær’a. Opowiada on o 12-letniej Luci mieszkającej z rodzicami na bajkowej Grenlandii. Dziewczynka jest pierwszą uczennicą w międzynarodowej szkole dla Mikołajów i musi pokonać wiele przeciwności, aby ocalić Święta i Króla Zimy. Dużym zainteresowaniem cieszą się również filmy „Dzikie Korzenie”, „Jak ocalić smoka” czy „Moja mama gorylica”.

Mali wielcy fani

Co roku Festiwal Młodego Widza Ale Kino! przyciąga coraz większą liczbę młodych fanów. Cykl filmów zanurza w bajkowy świat, ale także wzrusza, uczy i wychowuje.

To wydarzenie wspierane od lat przez PKO Bank Polski promuje naprawdę wartościowe kino światowe dla najmłodszych i nie tylko. Pełni także bardzo ważną rolę edukacyjną – podkreśla Ewa Przybył, dyrektor Regionu Poznańskiego PKO Banku Polskiego.

Nie czekaj, włącz Ale Kino! i poczuj wyjątkowe emocje, we własnych czterech kątach.