Spotkajmy się w Rotundzie: Niezły kosmos!

2020-10-29, 18:00
Kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkajmy się w Rotundzie” to wyjątkowe połączenie tematyki obserwacji nieba i podróżowania. Podczas wieczoru zaplanowanego na 29 października w Rotundzie Karol Wójcicki w swojej prelekcji zaprezentuje najbardziej niezwykłe widoki, jakie może zafundować nam niebo. Opowie nie tylko o zorzach polarnych i zaćmieniach Słońca, ale również o Obłokach Srebrzystych, startach i lądowaniach rakiet kosmicznych, a także ich obserwacji z Polski oraz przelotach konstelacji satelitarnych.
około min czytania

Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage Z głową w gwiazdach na Facebooku. Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne.

Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową. 

Spotkanie odbędzie się wyłącznie online – na kanale YouTube PKO Banku Polskiego udostępniony zostanie live streaming.