PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – kolarze ruszają!

W najbliższy weekend w Szklarskiej Porębie startuje największy szosowy amatorski wyścig kolarski w Polsce. Sponsorem tytularnym 10. edycji imprezy jest PKO Ubezpieczenia, a sponsorem wspierającym PKO Leasing. Trzymamy kciuki za drużynę PKO!
około min czytania

PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to cykl ogólnodostępnych amatorskich wyścigów szosowych rozgrywanych w kilku miejscowościach na Dolnym Śląsku. Od lipca do października kolarze będą rywalizować na dystansach FUN i PRO w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowych. Otwarcie sezonu już 5 lipca w Szklarskiej Porębie.

Przed startującymi przepiękna widokowa trasa, która rozpocznie się przy SKI Arenie Szrenica w Szklarskiej Porębie i poprowadzi przez Starą Kamienicę, Grudzę, Rębiszów, Gierczyn oraz Świeradów-Zdrój. Na koniec długi finisz i meta tuż nad centrum Szklarskiej Poręby. Dystans FUN wyniesie 53 km, a PRO – 72 km. Przewyższenia na każdym dystansie przekroczą znacznie 1000 m.

Harmonogram imprezy.png

Wśród kolarzy tegorocznych wyścigów nie zabraknie zawodników reprezentujących barwy Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. W Szklarskiej Porębie wystartuje drużyna PKO, w skład której wchodzą m.in. Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego i Tomasz Mańko, członek Zarządu PKO Ubezpieczenia, a także inni pracownicy Banku wraz z przyjaciółmi: Grzegorz Oszast, Paweł Grzybek, Kamil Ceglarek, Robert Sokół i Michał Kwiatkowski.

Przygotowania do tegorocznego startu nie były łatwe. Do końca nie wiedzieliśmy, czy impreza w ogóle się odbędzie. Chociaż oczywiście trenowaliśmy na tyle, na ile było to możliwe w okresie pandemii. Dodatkowo ja i kilka osób z drużyny specjalizujemy się w wyścigach górskich MTB, więc w ostatnim czasie, w ramach przygotowań do PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, przesiedliśmy się na rowery szosowe. Sam wyścig, pomimo wielu podjazdów, jest bardzo szybki i trzeba być naprawdę czujnym i wytrzymałym. Mam nadzieję, że w niedzielę sprostamy temu wyzwaniu – mówi Paweł Grzybek, kierownik Zespołu w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Jeleniej Górze.

W Szklarskiej Porębie organizatorzy zaplanowali dodatkowe atrakcje w Strefie Expo, z których korzystać będą mogli zawodnicy, kibicujący oraz turyści. Wydarzenie możecie śledzić na fanpage’u organizatora: https://www.facebook.com/ViaDolnySlask/.

Zapraszamy do kibicowania rowerzystom w Szklarskiej Porębie, a także zachęcamy do startu w kolejnych wydarzeniach z cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Więcej informacji na stronie http://viadolnyslask.pl/.

Joanna Kornaga
Ekspert w PKO Banku Polskim