Sukces bankowych tenisistów

Podczas „Turnieju pamięci żołnierzy września 1939”, który odbył się w weekend w Otwocku, reprezentanci drużyny tenisa ziemnego PKO Banku Polskiego wygrali turniej Miksta, a w Deblu zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy!
Wojciech Zdanowicz (pierwszy od lewej) z PKO Banku Polskiego z żoną odbierają nagrodę w kategorii gier mieszanych.
około min czytania

W rywalizacji na kortach Otwockiej Akademii Tenisa Prestige Court wzięło udział ponad 100 zawodników. Uczestnicy grali w pięciu kategoriach wiekowych: Singiel męski Open, Singiel żeński Open, Singiel dzieci do lat 12, Mikst i Debel Męski.

W kategorii Mikst (turniej gier podwójnych mieszanych) pierwsze miejsce zajął Wojciech Zdanowicz, starszy dealer z Biura Sprzedaży Korporacyjnej w PKO Banku Polskim wraz z żoną Iwoną. W Deblu, czyli turnieju gier podwójnych na trzecim miejscu znalazł się Grzegorz Figura, starszy doradca w Departamencie Klienta Strategicznego-Energetyka, Paliwa i Nowe Technologie w PKO Banku Polskim oraz Aleksander Kamiński.

Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Naszym przeciwnikiem był zawodowiec, który jest instruktorem i prowadzi własną szkołę tenisową. Dlatego tym bardziej cieszymy się z wygranej – mówi Wojciech Zdanowicz z sekcji tenisowej PKO Banku Polskiego. – Nie zdarza nam się często grać z żoną, więc musieliśmy dużo trenować przed turniejem – dodaje z uśmiechem.

„Turniej pamięci żołnierzy września 1939” odbył się w dniach 19-20 września 2020 r. Imprezie towarzyszyła wystawa plakatów o tematyce poświęconej żołnierzom września 1939 roku. Organizatorem zawodów jest Fundacja Aktywni dla Polski przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu.

Joanna Kornaga
Departament Komunikacji Korporacyjnej