#KandydatNaGwiazde – Jakub Kamiński

Zapraszamy na najnowszy odcinek naszego cyklu wideo #KandydatNaGwiazde, w którym Jakub Kamiński ogłasza konkurs nie tylko dla kibiców Lecha Poznań.
około min czytania

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 1999 r. i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskowej.

koszulka LP-srodek.png

Kolejny odcinek naszego cyklu wideo poświęcony jest popularnemu Kamykowi. Poznajcie bliżej Jakuba, który za swoje lipcowe występy otrzymał tytuł #MlodziezowiecMiesiaca PKO Bank Polski.

Jakub Kamiński urodził się 5 czerwca 2002 r. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole Szombierek Bytom. W 2015 r. trafił do Lecha Poznań, którego barwy reprezentuje do dziś. Najczęściej występuje na pozycji lewego skrzydłowego, ale zdarza mu się grać także po drugiej stronie. Na ekstraklasowych boiskach zadebiutował 20 września 2019 r. w meczu przeciwko Jagiellonii Białystok.

Pierwszego trafienia na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce doczekał się 6 czerwca 2020 roku. Wówczas pokonał bramkarza Zagłębia Lubin. Łącznie w PKO Ekstraklasie rozegrał 62 spotkania, w których zdobył 9 goli i zanotował 11 asyst. 5 września 2021 roku po raz pierwszy w karierze zagrał w seniorskiej reprezentacji Polski. Rywalem Polaków była kadra San Marino. Za swoje dobre występy w lipcu został nagrodzony statuetką Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego.

Zadanie konkursowe od Kamyka: W formie filmowej, zdjęciowej lub tekstowej odpowiedzcie pod tym filmem na pytanie: Jak potoczy się moja dalsza kariera piłkarska?

Aleksandra Kalinowska
Ekspert w PKO Banku Polskim