Wyniki 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Pogoń Szczecin rozsiadła się w fotelu lidera, a „Górale” wygrali oba mecze po zimowej przerwie. Tak wyglądała 16. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy.

W ostatni weekend na boiskach najwyższego szczebla zadebiutowała nowa oficjalna piłka rozgrywek – Conext 21 Ekstraklasa PRO. Do siatki wpadła na razie dwunastokrotnie. Jedno ze spotkań 16. kolejki – planowany na poniedziałek mecz PGE FKS Stal Mielec z Wisłą Płock został przełożony z powodu trudnych warunków atmosferycznych.

Wśród najciekawszych momentów ze spotkań ostatniego weekendu wymienić należy z pewnością idealną główkę Michała Nalepy oraz gola strzelonego przez Kacpra Smolińskiego w przeddzień jego urodzin. Nie bez echa przejdzie także Maciej Sadlok, który pokazał, że potrafi uderzyć również prawą nogą. Oto najciekawsze fragmenty 16. kolejki PKO Ekstraklasy.

1:1

Wynikiem 1:1 zakończyło się piątkowe spotkanie Lechii Gdańsk z Wartą Poznań. Jednym z najlepszych zawodników na boisku był Michał Nalepa, który tyłem głowy trafił w samo okienko bramki. Wynik meczu na 1:1 w 72. minucie ustalił Mariusz Rybicki.

Mecz

Data

Wynik

Lech Poznań vs KGHM Zagłębie Lubin

5.02

0:0

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. Jednym z najlepszych na placu gry był Bartosz Salamon. W 36. minucie z lewej strony dośrodkował Pedro Tiba, najwyżej wyskoczył właśnie Salamon i celnie uderzył głową. Dominik Hładun popisał się jednak efektowną paradą i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

2:0

Piast Gliwice wygrał 2:0 ze Śląskiem Wrocław. Zespół kontynuuje w ten sposób imponującą serię. To już dziewiąty mecz z rzędu bez porażki w Ekstraklasie dla drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika.

Mecz

Data

Wynik

Pogoń Szczecin vs Cracovia

6.02

1:0

Pogoń Szczecin pokonała 1:0 Cracovię. Jedynego gola w tym meczu strzelił Kacper Smoliński. Dla 19-latka to pierwsze trafienie w sezonie i wymarzony prezent na dzień przed urodzinami.

Mecz

Data

Wynik

Legia Warszawa vs Raków Częstochowa

6.02

2:0

Druga po zimowej przerwie porażka Rakowa Częstochowa pozwoliła Legii utrzymać się na pozycji wicelidera tabeli. W tej chwili do pierwszej na liście Pogoni brakuje zespołowi z Warszawy już tylko dwóch punktów.