Wyniki 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

3 zwycięstwa gospodarzy, 3 zwycięstwa gości i 3 remisy. Za nami pierwsze rozgrywki Ekstraklasy po zimowej przerwie. Nie zabrakło emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i spektakularnych widowisk. Kto namieszał w tabeli?

Działo się! Legia Warszawa po złej passie wygrała mecz, Piast Gliwice łatwo przegrał z Pogonią Szczecin, a Lech Poznań po raz pierwszy w tym sezonie stracił aż trzy bramki. Co jeszcze wydarzyło się ostatni weekend? Zapraszamy na wyniki 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek 4 lutego

Mecz: Bruk-Bet Termalica Nieciecza vs Jagiellonia Białystok Wynik: 2:1

W premierowym spotkaniu 2022 roku Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Jagiellonię Białystok. Oba gole gospodarze strzelili z rzutów karnych i prowadzili już 2:0. W rezultacie gospodarze opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Z kolei drużyna z Białegostoku jest jedenasta.

Mecz: Zagłębie Lubin vs Legia Warszawa Wyniki: 1:3

W drugim piątkowym spotkaniu Zagłębie Lubin podejmowało Legię Warszawa. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:1, którzy w końcu wydostali się ze strefy spadkowej. Zagłębie nadal jest czternaste.

Sobota 5 lutego

Mecz: Stal Mielec vs Górnik Zabrze   Wynik: 1:2

W sobotę ósma Stal Mielec zmierzyła się z siódmym Górnikiem Zabrze mającym dotąd tyle samo punktów. Mimo prowadzenia gospodarzy 1:0 to goście wygrali 2:1. Bohaterem Górnika był Łukasz Podolski, który pokonał bramkarza gospodarzy w 85. minucie! Dzięki zwycięstwu zespół awansował na 6. miejsce w tabeli.

Mecz: Piast Gliwice vs Pogoń Szczecin Wyniki: 0:2

Następnie Piast Gliwice podejmował Pogoń Szczecin. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:0. Akcję meczu Portowcy przeprowadzili w drugiej połowie meczu w 59. minucie Dzięki wygranej Pogoń ma już tylko punkt straty do Lecha. Z kolei Piast nadal jest dwunasty.

Mecz: Lechia Gdańsk vs Śląsk Wrocław Wynik: 2:0

Ostatni sobotni mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0. Akcją meczu był gol strzelony przez Jakuba Kałuzińskiego w 22. Minucie, pomocnik świetnie ustawił się w polu karnym i głową wykończył dośrodkowanie zrzutu rożnego. Wygrana dała Lechii awans na 3. miejsce w tabeli.

Niedziela 6 lutego

Mecz: Warta Poznań vs Górnik Łęczna Wyniki: 1:1

W niedzielę ligowe emocje zaczęły się już o 12:30. Wtedy Warta Poznań zremisowała z Górnikiem Łęczna 1:1. „Zieloni” wyrównali w ostatnich sekundach spotkania i to za sprawą trafienia bramkarza. Mimo straty 2 punktów przez Górnika Beniaminek nadal jest nad strefą spadkową.

Mecz: Raków Częstochowa vs Wisła Kraków Wynik: 2:0

Następnie bez niespodzianek, Raków wygrał z Wisłą Kraków. Akcję meczu gospodarze przeprowadzili w 74. minucie. Wdowiak był sam na sam z Biegańskim i bramkarz Wisły sparował pierwszy strzał zawodnika gospodarzy, ale piłka odbiła się od barku pomocnika i wpadła do bramki. Tym sposobem Raków awansował na 3. miejsce w tabeli.

Mecz: Cracovia vs Lech Poznań Wynik: 3:3

Na koniec dnia Cracovia podejmowała Lech Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3! Remis w doliczonym czasie gry uratował Filip Balaj. Jednak podział punktów nic nie zmienił w tabeli. Cracovia zajmuje 9. miejsce, a Lech jest nadal liderem.

Poniedziałek 13 grudnia

Mecz: Radomiak Radom vs Wisła Płock Wyniki: 1:1

Zwieńczeniem 20 kolejki. Ekstraklasy był remis Radomiaka i Wisły Płock. Jako pierwszy do bramki rywali trafił Rossi. Podział punków sprawił, że Radomiak spadł na piąte miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Wisła nadal jest siódma.