Wyniki 29. kolejki PKO Ekstraklasy

Przedostatnia kolejka zasadniczej części sezonu dała odpowiedzi na pytanie, które drużyny znajdą się w grupie mistrzowskiej, a które będą rywalizować w grupie B, w tym walczyć o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Zapraszamy na wyniki 29. kolejki z materiałami wideo.
około min czytania

Wtorek, 9 czerwca

Wygrywając z Lechią Cracovia przerwała serię sześciu porażek i zapewniła sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. W derbach Śląska padł remis, podobnie jak w spotkaniu Zagłębia i Korony, przy czym zespół z Kielc stracił szansę na awans do pierwszej ósemki PKO Ekstraklasy. Lech rozgromił u siebie Pogoń i tym samym zapewnił sobie grę w grupie A rundy finałowej.

Środa, 10 czerwca

Krakowska Wisła zanotowała pierwsze zwycięstwo po restarcie rozgrywek, pokonują u siebie Raków 3:2. Przegrywający do przerwy Śląsk zdołał ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Legia rozgromiła Arkę aż 5:1, chociaż bramkę straciła już w pierwszej minucie. Pewne zwycięstwo zanotowała też Jagiellonia, pokonując ŁKS trzema bramkami i zachowując czyste konto.