Wyniki 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

3. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy za nami! Wszystkie zespoły w sezonie 2021/2022 zanotowały już jakąś punktową zdobycz, a bez porażki pozostaje 6 klubów. Na szczycie tabeli mamy ex aequo – Jagiellonię oraz Lecha. Co wydarzyło się w miniony weekend?

15 celnych strzałów i kilka zmian w tabeli! Lech Poznań, Jagiellonia Białystok i Pogoń Szczecin na podium! Tym samym zakończyła się dobra passa Wisły Kraków. Bowiem w trzeciej serii spotkań Biała Gwiazda doznała porażki z Rakowem i obecnie znajduje się na 8. miejscu. Na dole tabeli uplasowały się Cracovia, Stal Mielec i Górnik Łęczna. Z kolei mecz Legii z Zagłębiem, w związku z grą warszawskiej drużyny w europejskich pucharach, został przełożony i zostanie rozegrany 15 grudnia br. Zapraszamy na wyniki 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek 6 sierpnia

Mecz: Górnik Łęczna vs Warta Poznań   Data: 6.08   Wynik: 0:4

Dobry początek i aż 4 zdobyte bramki! Trzecia kolejka Ekstraklasy rozpoczęła się w Łęcznej, gdzie Górnik podejmował Wartę Poznań. Dla obu drużyn była to okazja na komplet punktów w tym sezonie. Jednak to Zieloni wygrali mecz aż 4:0.

Mecz: Lech Poznań vs Cracovia   Data: 6.08   Wyniki: 2:0

Tego samego dnia odbył się mecz Lecha z Cracovią. Nie było to jednak udane spotkanie dla gości i Cracovia po raz kolejny nie zdołała wygrać na wyjeździe. Mecz zakończył się 2:0 dla Poznaniaków.

Sobota 7 sierpnia

Mecz: Jagiellonia Białystok vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza Data: 7.08   Wynik: 1:0

W pierwszym sobotnim starciu Jagiellonia Białystok wygrała z Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0. Choć obie drużyny przez pierwszą połowę szczelnie broniły dostępu do bramki, w 45. minucie Tomas Prikryl strzelił gola.

Mecz: Górnik Zabrze vs Stal Mielec   Data: 7.08   Wyniki: 1:0

Górnik Zabrze w meczu 3. kolejki Ekstraklasy podejmował na swoim terenie Stal Mielec. W 75. minucie Jimenez wpadł w pole karne i pięknym uderzeniem zapewnił swojej drużynie prowadzenie. Mecz zakończył się 1:0 dla Zabrzan.

Niedziela 8 sierpnia

Mecz: Pogoń Szczecin vs Piast Gliwice    Data: 8.08     Wynik: 1:0

Niedzielne rozgrywki rozpoczął mecz Pogoni z Piastem. Strzał Jeana Carlosa w 34. minucie przesądził o wyniku meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice. Portowcy wygrali 1:0 i było to już ich drugie zwycięstwo w sezonie.

Mecz: Wisła Kraków vs Raków Częstochowa   Data: 8.08   Wyniki: 1:2

Drugie spotkanie odbyło się między Wisłą Kraków a Rakowem Częstochowa. Mecz nie był szczęśliwy dla Białej Gwiazdy. Była to bowiem dla nich pierwsza porażka, co sprawiło, że z pozycji lidera spadła na 8. miejsce. Ostatecznie starcie zakończyło się 1:2 dla Rakowa.

Mecz: Śląsk Wrocław vs Lechia Gdańsk   Data: 8.08   Wynik: 1:1

Na koniec niedzielnych zmagań Śląsk Wrocław zremisował z Lechią Gdańsk 1:1. Prowadzenie gospodarzom dał Dino Stiglec w 33. minucie. Wyrównał w doliczonym czasie gry Tomasz Makowski.

Poniedziałek 9 sierpnia

Mecz: Wisła Płock vs Radomiak Radom Data: 8.08 Wynik: 1:0

W ostatnim meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock gościła na swoim stadionie Radomiaka Radom. Dla Nafciarzy było to pierwsze zwycięstwo. Gospodarze wygrali mecz 1:0.