PKO Bieg Charytatywny również dla najmłodszych!

W zdrowym ciele zdrowy duch! Pamiętając o tym słynnym powiedzeniu, zachęćmy nasze dzieci do udziału w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, który w sobotę 14 września 2019 r. odbędzie się na 12 stadionach lekkoatletycznych w Polsce. Będzie rozrywka, szansa na rywalizację z rówieśnikami, a – co najważniejsze – lekcja dobroczynności.
około min czytania

PKO Bieg Charytatywny Młodych wystartuje w sobotę 14 września o godz. 12:00, czyli godzinę po zakończeniu głównych zawodów – 5. PKO Biegu Charytatywnego.

W każdym z miast może wystartować maksymalnie 350 dzieci w wieku od roku do 13 lat. Żeby wziąć udział w biegu wystarczy zapisać się i wnieść opłatę startową w dowolnej wysokości. Kwota ta nie może jednak być niższa niż 5 zł brutto za jednego uczestnika.

Wszystkie wpłaty zostaną w całości przekazane w formie darowizny Fundacji PKO Banku Polskiego na cel charytatywny. W tym roku będzie to wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w 12 województwach, w których odbywa się bieg.

Bieg dla dzieci w każdym wieku!

Bieg rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci w wieku 1-6 lat pobiegną na dystansie 200 metrów, uczestnicy mający 7-9 lat do pokonania będą mieli 400 metrów, a na zawodników w wieku 10-12 lat czeka dystans 600 metrów. Rozgrzewkę zaplanowano na godz. 11:50, a starty trzech kategorii wiekowych, kolejno na: 12:00, 12:15 oraz 12:30. O 14:00 nastąpi zakończenie imprezy. 

Zgłoszenia uczestników

Zgłoszeń uczestników i opłat startowych można będzie dokonać poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej www.pkobiegcharytatywny.pl. Zapisy ruszą pod koniec sierpnia.

Rejestracja na bieg zostanie zamknięta po wyczerpaniu limitu 350 miejsc w danej lokalizacji, a rejestracja online w czwartek 12 września 2019 r. o godz. 11.00. Po tym terminie możliwa będzie rejestracja na stadionie w dniu biegu, ale tylko w tych lokalizacjach, w których będą jeszcze dostępne miejsca.

Do udziału w zawodach zostaną dopuszczone dzieci, których rodzice lub prawni opiekunowie przedstawią w Biurze Zawodów podpisaną zgodę uczestnictwa. Wszystkie dzieci po ukończeniu zawodów otrzymają pamiątkowe medale.

O godzinie 11 w każdym mieście zaczną się pikniki, podczas których najmłodsi uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o zdrowiu i ekologii, a opiekunowie odpocząć w strefie relaksu. Planowane są również gry i zabawy.

Lokalizacja stadionów, na których przeprowadzony zostanie PKO Bieg Charytatywny Młodych:

 • Białystok, Stadion lekkoatletyczny w Zespole Obiektów Sportowych "Zwierzyniec", ul. 11 Listopada 28
 • Bydgoszcz, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163 
 • Koszalin, Stadion lekkoatletyczny „Bałtyk”, ul. Andersa 16 
 • Kraków, Miejski Ośrodek Sportu Kraków „Wschód”, Os. Szkolne 39 
 • Lidzbark Warmiński, Stadion Miejski, ul. Bartoszycka 24 
 • Lublin, Stadion MKS „Start”, al. Józefa Piłsudskiego 22 
 • Łódź, Stadion AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26 
 • Poznań, Stadion Golęcin, ul. Warmińska 1 
 • Ruda Śląska, Stadion Lekkoatletyczny, ul. Czarnoleśna 12 
 • Słupsk, Stadion 650-lecia, al. Antoniego Madalińskiego 4 
 • Warszawa, Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34 
 • Wrocław, Stadion AWF Wrocław, al. I.J. Paderewskiego 35 

Marek Wiśniewski