Cavaliada w Krakowie, czyli emocje na najwyższym sportowym poziomie

Fani jazdy konnej mogą zacierać ręce i szykować się na ogromną porcję atrakcji. W dniach 20-23 lutego w Krakowie odbędą się kolejne zawody z cyklu Cavaliada Tour.
około min czytania

Zeszłoroczny debiut Cavaliady w Krakowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Nowy punkt na mapie Touru przyciągnął do stolicy Małopolski nie tylko świetnych zawodników, ale i 14-tysięczną publiczność.

Cavaliada to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce, znane z najlepszej publiczności. Co roku wypełniamy trybuny w Poznaniu, Lublinie i Warszawie, wyprzedając bilety jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Naszym marzeniem jest teraz wypełnienie trybun Tauron Areny Kraków – największej hali widowiskowo-sportowej w kraju. Chcielibyśmy w tym roku pobić rekord frekwencji publiczności na zawodach jeździeckich, dlatego dla każdego, kto przyjdzie w sobotę, 22 lutego przygotowaliśmy upominek – mówi Radosław Kulupa, dyrektor Cavaliada Tour.

Powodów do odwiedzenia krakowskiej edycji Cavaliady nie brakuje. Widzowie mogą liczyć na rywalizację sportową na najwyższym poziomie, prezentowaną jednocześnie w rozrywkowy sposób. Nie zabraknie też emocjonujących pokazów, które – wyjątkowo w stolicy Małopolski – odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Cavaliada to cztery konkurencje jeździeckie: skoki przez przeszkody, powożenie, ujeżdżenie i WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego), a także rozrywkowe konkursy specjalne jak Venus vs. Mars, Potęga Skoku czy sztafeta. Dodatkowo konkurs Grand Prix o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego po raz pierwszy w historii będzie kwalifikacją do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. Będzie to przedostatni etap Ligi Europy Centralnej (finałowy tradycyjnie odbędzie się w marcu na Cavaliadzie w Warszawie).

Cavaliada sport.jpg

Parkur na Tauron Arenie jest rewelacyjny i zdecydowanie najlepszy ze wszystkich lokalizacji Cavaliada Tour. Wszyscy zawodnicy byli pod ogromnym wrażeniem, a panująca atmosfera sprawia, że każdy chce tu wracać – mówi Wojciech Wojcianiec, lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. W rankingu Cavaliada Tour pierwsze miejsce zajmuje Seweryn Murdzia, który w Lublinie wygrał piątkowy konkurs zaliczany do światowego rankingu, a w Grand Prix był trzeci.

Czterodniowy program zawodów wypełnią także pokazy. Przed publicznością zaprezentują się m.in. tradycyjne zaprzęgi krakowskie, podhalańskie, lachowskie i gospodarskie ciągnięte przez koniki polskie, a także eleganckie powozy w stylu angielskim i węgierskim.

Cavaliada pokazy.jpg

Na arenie pojawią się ponadto konie arabskie ze Stadniny w Michałowie, a grupa La Pattat Dutka & Franczak Horse Show na koniach kaskaderskich zaprezentuje ujeżdżania w zabawnym i pełnym zwrotów akcji pokazie.

Sponsorem głównym cyklu Cavaliada Tour jest PKO Bank Polski.

Marek Patrocki